04:57 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  "Europos solidarumas" — partija, kurios lyderis yra Petro Porošenka, — šiuos pranešimus pavadino bandymu sutrukdyti Europos liaudies partijos viršūnių darbui susitikime Kroatijoje ir saugumo forume Kanadoje

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Partijos "Europos solidarumas" lyderio Petro Porošenkos spaudos tarnyba įtarimus buvusiam Ukrainos prezidentui valdžios uzurpavimu pavadino "rusų užsakymu", rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos valstybinis tyrimų biuras (VTB) suformulavo pranešimo apie įtarimus Porošenkai projektą. Įstaigos teigimu, jis galėjo neteisėtai paveikti kandidatų į Aukščiausiosios teisingumo tarybos narius rinkimų konkursą. Be to, VTB paprašė panaikinti Porošenkos imunitetą. Remiantis VTB, buvęs Ukrainos prezidentas įtariamas konstitucinės tvarkos pažeidimu ar valstybės valdžios uzurpavimu, taip pat piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

  "Europos solidarumas" šiuos pranešimus pavadino bandymu sutrukdyti Europos liaudies partijos viršūnių darbą susitikime Kroatijoje ir saugumo forume Kanadoje.

  "Taip vadinamas "įtarimas" (...) yra ne kas kita, kaip rusų užsakymas pakenkti penktojo Ukrainos prezidento reputacijai", — teigiama partijos tinklalapyje.

  Porošenkos šalininkai įtarimų projekto publikaciją taip pat pavadino paskutiniu dabartinio įstaigos vadovo Romano Trubos bandymu išsilaikyti VTB direktoriaus kėdėje.

  Anksčiau Valstybinio tyrimų biuro direktorius Romanas Truba paskelbė, kad Porošenka turi liudytojo statusą 12 baudžiamųjų bylų. Buvęs prezidentas anksčiau liudijo Valstybiniame tyrimų biure byloje dėl "Kuznica na Rybalskom" gamyklos pardavimo, mokesčių vengimo perkant "Direct TV" kanalą, taip pat dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

  Tačiau Porošenkos advokatas Igoris Golovanas tai paneigė: anot jo, kai kuriais atvejais jo klientas dar nebuvo pakviestas į apklausą, todėl jis neturi procesinio statuso. Pats Porošenka teigia, kad yra atsakingas prieš Ukrainos žmones ir nebijo persekiojimo.

  Dar šia tema

  Porošenka neatvyko į apklausą, susijusią su incidentu Kerčės sąsiauryje
  Porošenka neatvyko į apklausą, susijusią su serverių dingimu
  Buvusi Ukrainos deputatė pasakojo, kaip Porošenka melavo apie karą Donbase
  Tegai:
  Petro Porošenka, Ukraina

  Svarbiausios temos