01:31 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  NATO vėliava

  Ekspertas: pagrindinė NATO problema — savanaudiškas JAV elgesys

  © Flickr / Defence Images
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Dabar Europos šalys nori turėti savo balsą aljanso sudėtyje, tačiau Vašingtonui tai visai nepatinka. Būtent todėl organizacijoje kilo krizė, mano ekspertas Vladimiras Džarala

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Europiečiai bando suprasti, kaip reaguoti į pasaulyje įvykusius pokyčius, sakė politologas Vladimiras Džarala interviu Sputnik radijui.

  "Ir, be abejo, pagrindinė problema, kuri iškilo prieš NATO, — tai JAV elgesys. Ji staiga tapo savanaudiška, atvirai nukreipta į savo interesus ir todėl ji veikia labai griežtai pagal savo interesus, ir todėl Europos šalys pradeda galvoti, ką iš tikrųjų turėtų daryti tokiomis sąlygomis", — sakė jis.

  Ekspertas pridūrė, kad tokiomis sąlygomis pradeda formuotis skirtingos sąvokos. Senosios Europos šalys galvoja apie savo karinio bloko kūrimą, o naujosios Europos valstybės priešinasi joms, nes mano, kad jos yra JAV įtakos Europos žemyne instrumentai.

  "Šiuo metu europiečiai reikalauja turėti savo balsą NATO. Tačiau amerikiečiai tuo visiškai nesidžiaugia. Jie yra įpratę prie to, kad jie sako Europai, kaip ir ką daryti dešimtmečiais. Ir dėl to tarp jų įvyko ta krizė", — pabaigė jis.

  Šiuo metu NATO išgyvena krizę, būdama vien savo pačios "šešėliu". Tokią nuomonę savo straipsnyje žurnale "Der Spiegel" išsakė Bundestago narys iš "Žaliųjų" partijos ir Vokietijos parlamento Užsienio reikalų komiteto narys Jurgenas Tritinas.

  Parlamentaras pažymėjo, kad aljansas praranda savo vientisumą.

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas interviu žurnalui "Economist" teigė, kad "organizacija visiškai prarado koordinaciją tarp sąjungininkų, tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį".

  Dar šia tema

  "Atlantistai" prieš federalistus — ką norėjo pasakyti Heikas Masas?
  Politologas: Vokietija ir ES neįveda sankcijų prieš JAV dėl "Nord Stream-2"
  Minskas pakomentavo NATO aktyvumą pasienyje su Baltarusija
  Tegai:
  NATO, JAV, Europa

  Svarbiausios temos