13:59 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Rusijos ir Prancūzijos prezidentai aptarė "Normandijos ketverto" susitikimą Donbase, sulaikytų Ukrainos laivų paleidimą, taip pat kalbėjosi apie Siriją

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Prancūzijos vadovu Emanueliu Makronu, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

  Apie "Normandijos ketverto" susitikimą Donbase

  Pagrindinės diskusijų temos buvo padėtis Ukrainoje ir aukščiausiojo lygio susitikimas Normandijos formatu, kuris vyks gruodžio 9 dieną Paryžiuje.

  Taip, Putinas ir Makronas sutarė, kad susitikimas turėtų padėti greitai ir galutinai įgyvendinti Minsko susitarimus.

  Vadovai atkreipė dėmesį į tai, kad Kijevas turi įvykdyti savo įsipareigojimus dėl Ukrainos vidaus susitarimo: "Visų pirma, kalbama apie įstatymo dėl ypatingo Donbaso statuso įsigaliojimą", teigė spaudos tarnyba.

  Apie sulaikytus Ukrainos laivus

  Be to, Rusijos prezidentas informavo Makroną apie laivų "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkiko "Jany Kapu", kurie buvo sulaikyti praėjusių metų lapkritį Kerčės sąsiaurio regione už Rusijos valstybės sienos pažeidimą, perdavimą Ukrainai.

  Apie Siriją

  Telefoniniame pokalbyje prezidentai aptarė situaciją Sirijoje.

  "Rusijos ir Prancūzijos kariniai skyriai susitarė dėl tolesnio koordinavimo, kad veiksmingai kovotų su terorizmo grėsme regione", — sakoma pranešime.

  Putinas ir Makronas aptarė Konstitucinio komiteto darbą, kuris prasidėjo lapkričio 4 dieną, globojant Jungtinėms Tautoms, ir sutarė tęsti ryšius įvairiais lygiais.

  Dar šia tema

  Makronas konstatavo NATO "smegenų mirtį"
  Makronas įvardijo tris Rusijos raidos scenarijus
  Makronas pareiškė, kad pasaulis išgyvena tarptautinės sistemos krizę
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, Prancūzija, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos