12:56 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Įguloje nebuvo nė vieno astronauto iš užsienio, nepaisant to, kad NASA paprašė "Roscosmos" JAV astronautams skirti po vieną vietą "Sojuz" erdvėlaiviuose

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Rusija greičiausiai skirs vietas "Sojuz" erdvėlaivyje Amerikos astronautams: apmokėjimas visiškai kompensuos raketos paleidimą ir Rusijos kosmonautų skrydį, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kosmoso politikos instituto direktorių Ivaną Moisejevą.

  Tuo tarpu anksčiau paaiškėjo, kad į patvirtintas "Sojuz" įgulas numeriais MS-17 ir MS-18, kurias planuojama paleisti į TKS 2020 metų spalio mėnesį ir 2021 metų pavasarį, pirmą kartą per 19 metų pateko tik Rusijos kosmonautai.

  Įguloje nebuvo nė vieno astronauto iš užsienio, nepaisant to, kad NASA paprašė "Roscosmos" skirti vietų "Sojuz" Amerikos astronautams dėl vėlavimų, susijusių su naujų JAV kosminių laivų bandymais.

  "Mūsų tarpžinybinės komisijos sprendimas gali būti peržiūrėtas. Vis tiek jie moka didelius pinigus. Niekas neatsisakys. Naujausiomis kainomis tai yra apie 80 milijonų dolerių [už kiekvieną vietą], o tai atperka išlaidas, susijusias ir su raketa, ir su laivu. Visi kiti įgulos nariai iš tikrųjų skraido nemokamai. Antrasis variantas — užšaldyti amerikiečių segmentą — yra mažai tikėtinas", — "RIA Novosti" sakė Moisejevas.

  Anot jo, tarpžinybinės komisijos sprendimas patvirtinti tik Rusijos kosmonautus "Sojuz" įguloje gali būti spaudimo priemonė Jungtinėms Valstijoms, kad jos būtų priverstos kuo greičiau pradėti derybas dėl vietų suteikimo.

  "Tai labai švelnus spaudimas, kuris yra leistinas net ir su pačiais draugiškiausiais santykiais, tačiau pas mus jie nėra patys draugiškiausi", — aiškino Moisejevas.

  Rusijos erdvėlaivis "Sojuz" išlieka vienintele transporto priemone, galinčia pristatyti žmogų į TKS, atsižvelgiant į tai, kad 2011 metais buvo nutraukta amerikiečių daugkartinio naudojimo transporto sistemos "American Shuttle" eksploatacija.

  JAV buvo sukurti nauji pilotuojami erdvėlaiviai, skirti siųsti astronautus į stotį: "Crew Dragon" iš "SpaceX" kompanijos ir "Starliner" iš "Boeing" kompanijos. Šiuo metu yra išbandomi nauji erdvėlaiviai.

  Pirmosios sutartys dėl amerikiečių astronautų skrydžių "Sojuz" prasidėjo nuo 20 milijonų dolerių, tačiau NASA už paskutinę vietą sumokėjo apie 82 milijonus.

  Neseniai NASA vyriausiasis inspektorius Paulas Martinas pranešė, kad NASA jau įsigijo 70 vietų "Sojuz" už 3,9 mlrd. dolerių.

  Dar šia tema

  Minskas pakomentavo NATO aktyvumą pasienyje su Baltarusija
  Lenkijos žiniasklaida įvardijo du JAV karo su Rusija scenarijus
  Ukraina NATO sudėtyje — kelias į tikrą karą su Rusija, pareiškė Stivenas Koenas
  Tegai:
  raketa, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos