02:32 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Lapkričio 19 dieną Nausėda surengė susitikimą dėl politinės Vilniaus pozicijos santykių su Minsku ir Kijevu atžvilgiu

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuva yra pasirengusi dialogui su Baltarusija, išlaikydama savo principus. Tai pareiškė Lietuvos prezidento patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė, praneša TASS.

  "Nausėda lieka atviras dialogui su Baltarusija, bet esą raudonos linijos — Astravo atominė elektrinė ir žmogaus teisės — išlieka", — pridūrė diplomatė.

  Lapkričio 19 dieną Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda surengė susitikimą dėl politinės Vilniaus pozicijos santykių su Minsku ir Kijevu atžvilgiu.

  Jame, be kita ko, aptarti lapkričio 17 dienos Baltarusijoje vykusių Parlamento rinkimų rezultatai. Skaisgirytė pažymėjo, kad šie rinkimai nebuvo laisvi.

  Gitanas Nausėda ne kartą pasisakė už aktyvesnį politinį dialogą su Baltarusija. Dvišaliai Vilniaus ir Minsko santykiai buvo įšaldyti jo pirmtakės Dalios Grybauskaitės dėka, daugiausia dėl Baltarusijos atominės elektrinės (Astravo AE) statybos Gardino regione 50 km nuo Vilniaus.

  Lietuva 2017 metais pripažino objektą grėsme nacionaliniam saugumui. Pirmąjį stoties energijos bloką planuojama pradėti eksploatuoti 2020 metų pradžioje.

  Dar šia tema

  Nausėda ragina paspartinti Lietuvos pasitraukimą iš BRELL
  "Prezidentas su chalatu": Stano papasakojo apie susitikimą su Nausėda lifte
  Tegai:
  Astravo AE, Kijevas, Minskas, Gitanas Nausėda, Vilnius

  Svarbiausios temos