08:13 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  JAV Senatas antradienį balsavo už įstatymo projektą, draudžiantį tiekti tam tikrų rūšių šaudmenis Honkongo policijai

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Kinijos valdžia griežtai pasmerkė JAV Senato priimtą įstatymo projektą "Dėl žmogaus teisių ir demokratijos gynimo Honkonge", kuriame numatyta įvesti sankcijas tiems, kurie pažeidžia žmogaus teises, sakoma Užsienio reikalų ministerijos atstovo Gen Šuano pranešime, praneša RIA Novosti.

  Antradienį JAV Senatas vienbalsiai priėmė įstatymo projektą "Dėl žmogaus teisių ir demokratijos gynimo Honkonge". Senatas antradienį taip pat balsavo už įstatymo projektą, draudžiantį tiekti tam tikrų rūšių šaudmenis Honkongo policijai.

  "Šiame įstatymo projekte nepaisoma faktų ir tiesos, taikomi dvigubi standartai ir tai yra atviras kišimasis į Honkongo reikalus ir Kinijos vidaus reikalus. Tai yra rimtas tarptautinės teisės ir pagrindinių tarptautinius santykius reglamentuojančių taisyklių pažeidimas. Kinija tai smerkia ir griežtai priešinasi", — sakoma Užsienio reikalų ministerijos atstovo pareiškime.

  Kinijos valdžia paragino JAV nutraukti tokią politiką, "kol dar ne vėlu, ir nedelsiant imtis priemonių, kad šis įstatymo projektas netaptų įstatymu", grasindamas kerštavimu.

  "Kinija turės imtis ryžtingų atsakomųjų priemonių, kad apsaugotų mūsų nacionalinį suverenitetą, saugumą ir plėtros interesus", — pridūrė Gen Šuanas.

  Masiniai protestai, kuriuos išprovokavo ekstradicijos įstatymo projekto svarstymai, Honkonge buvo rengiami nuo birželio mėnesio pradžios. Per tą laiką policija sulaikė beveik 4,5 tūkst. žmonių, iš kurių jauniausias yra 11 metų, daugiau nei 1,5 tūkst. žmonių buvo hospitalizuoti dėl sužeidimų gatvėse, sužeista daugiau nei 400 policininkų.

  Po plataus masto protestų Honkongo valdžia nusileido, o spalio pradžioje įstatymo projektas buvo visiškai atsiimtas. Tačiau protestai nesustojo.

  Pastarosiomis dienomis Honkonge sustiprėjo susirėmimai, protestuotojai pakeitė taktiką ir pradėjo okupuoti universitetinius miestelius. Saugumo sumetimais visos mokyklos yra uždarytos. Keletą dienų iš eilės Honkonge tęsėsi transporto spūstys: demonstrantai pradėjo blokuoti kelius, tunelius ir tiltus.

  Dar šia tema

  Pekinas protestuoja prieš JAV dėl naujų reikalavimų Kinijos diplomatams
  "Tai vandalizmas!": Vilniuje visuomenininkai gynė kultūros paveldą
  Prokuratūra: Šimašiaus įsakymas nukabinti Noreikos lentą — politinis sprendimas
  Tegai:
  protestai, Honkongas, JAV

  Svarbiausios temos