05:13 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)
  36

  Diskusijos buvo surengtos atsižvelgiant į "Brexit" ir vidaus politines temas, įskaitant mediciną, švietimą ir saugumą

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas laimėjo pirmąsias televizines diskusijas prieš opozicijos lyderį Džeremį Korbiną, tačiau tik su dviem procentiniais punktais, rodo "YouGov" apklausa.

  51 proc. žiūrovų balsavo už Džonsoną, 49 proc. balsavo už Korbiną. Iš viso balsavime dalyvavo šiek tiek daugiau nei 1,6 tūkst. respondentų, tačiau šiuose skaičiavimuose neatsižvelgta į atsakymą "Nežinau". Apklausa buvo atlikta iškart po diskusijų; joje dalyvavo 1664 jas stebėjusių žiūrovų.

  Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Diskusija surengta atsižvelgiant į "Brexit" ir vidaus politines temas, įskaitant mediciną, švietimą ir saugumą, tačiau nė vienas iš dalyvių nepateikė nė vieno iš esmės naujo atsakymo.

  Džonsonas tvirtino, kad jo susitarimas su ES yra "puikus", o "Brexit" tikrai įvyks iki sausio 31 dienos. Korbinas pareiškė, kad susitarimas buvo blogesnis nei tas, dėl kurio susitarė ankstesnė ministrė pirmininkė Tereza Mei, ir kad dokumentas turėtų būti pateiktas svarstyti antrajame referendume. Dėl to, ką tiksliai būtų galima siūlyti referendumo atveju, Korbinas nenurodė, ir Džonsonas iškart jį sukritikavo.

  Tuo tarpu Liberalai demokratai ir Škotijos nacionalinės partijos vadovai pasipiktino, kad į diskusiją buvo pakviesti tik dviejų didžiausių partijų vadovai ir kad tokiu būdu nebuvo atsižvelgta į 16 milijonų britų, norinčių likti ES, nuomonę.

  Remiantis ankstesniais antradienio "YouGov" apklausos duomenis, atotrūkis tarp konservatorių ir leiboristų artėjančių gruodžio 12 dieną Parlamento rinkimų išvakarėse mažėja: Torius palaiko 42 proc. (trimis punktais mažiau nei šeštadienį), Leiboristus — 3 proc. (padidėjo dviem punktais). Internetinė apklausa buvo atlikta lapkričio 18 ir 19 dienomis, joje dalyvavo 1606 respondentai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Dar šia tema

  Vertas apgailestavimo: Džonsonas pasisakė apie "Brexit" atidėjimą
  Greta Thunberg pažemino Britaniją ir padėjo Rusijai užsidirbti
  Klinton reikalauja, kad JK atskleistų turtingus Kremliaus agentus
  Tegai:
  Brexit, švietimas, Didžioji Britanija, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos