21:37 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Nato karys Vokietijos pratybose, archyvinė nuotrauka

  NATO generalinis sekretorius papasakojo, kodėl aljanso karinės išlaidos didesnės nei rusų

  CC BY 2.0 / NATO North Atlantic Treaty Organization
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Stoltenbergo buvo paprašyta pakomentuoti informaciją apie tai, kodėl Vakarų bloko gynybos išlaidos yra dešimtis kartų didesnės nei Rusijos

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad, palyginti su Rusijos išlaidomis, didesnes organizacijos karines išlaidas lemia aukšta dalyvaujančių šalių gyvenimo kokybė ir kainos, o ne blogesnis efektyvumas. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Spaudos konferencijoje prieš ministrų derybas lapkričio 20 dieną aljanso vadovo buvo paprašyta pakomentuoti faktą, kad NATO karinis biudžetas yra 20 kartų didesnis nei Rusijos gynybos išlaidos, tačiau blokas ragina dar daugiau investuoti į karinį sektorių.

  "Esame efektyvus aljansas ir turime efektyvią armiją, tačiau išlaidos yra daug didesnės, o tai tiesiog atspindi aukštesnį gyvenimo lygį", — teigė Stoltenbergas.

  Jis taip pat pridūrė, kad blokas yra pasirengęs investuoti į karinę sritį tiek pinigų, kiek reikia "patikimai izoliacijai".

  Per pastaruosius penkerius metus NATO karinės išlaidos nuolat didėjo. Aljansas taip pat didina karines pajėgas Rytų Europoje. Kariuomenės personalo skaičius prie vakarinių Rusijos sienų per pastaruosius dvejus metus padidėjo 1,6 karto, nors Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia nieko pulti, ir Vakarai tai puikiai supranta.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  JAV tikisi, kad Turkija atsisakys įsigyti S-400
  JAV dešimt kartų padidins karines pajėgas Lenkijoje
  Du JAV oro pajėgų dronai atliko žvalgybą prie Rusijos sienų
  Tegai:
  karinės išlaidos, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos