06:48 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (77)
  63

  Pasak "Rail Baltic Estonia" veiklos koordinatoriaus, Helsinkis labiau linkęs sutelkti dėmesį į brangių nacionalinių iniciatyvų įgyvendinimą

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Suomijos vyriausybė nusprendė laikinai atidėti savo dalyvavimą "Rail Baltica" geležinkelio projekte, jungiančiame Baltijos šalis su Vakarų Europa, praneša portalas "Rubaltic.ru" su nuoroda į Estijos žiniasklaidą.

  Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministerijos atstovas, "Rail Baltic Estonia" veiklos koordinatorius Kristjanas Kaunissaaras teigė, kad šalis nesiruošia visiškai atsisakyti projekto, tačiau nori atidėti savo dalyvavimą vėlesniam laikui. Anot jo, Suomija ketina sutelkti dėmesį į savo infrastruktūros projektus, kurie yra gana brangūs.

  "Atsižvelgusi į dideles investicijas koalicijos sutartyje numatytiems projektams vyriausybė nusprendė, kad dabartiniame etape Suomija neprisijungs prie bendros įmonės "RB Rail", — sakė Kaunissaaras.

  "Rail Baltica" projektas

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, kovo mėnesį bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės "RB Rail" valdybos narys Kasparas Rokenas pareiškė, kad "Rail Baltica" yra ne karinis projektas, o iniciatyva "pagerinti infrastruktūrą". Po to balandžio pradžioje Masiulis pareiškė, kad "Rail Baltica" yra "vienas iš prioritetinių objektų užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą ir karių mobilumą regione".

  Маршрут Rail Baltica
  © Photo : Rail Baltica
  Rail Baltica maršrutas
  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (77)

  Dar šia tema

  Kauno pašonėje ryškėja naujų "Rail Baltica" projekto tunelių kontūrai — video
  Nausėda deda viltis į Japonijos patirtį BRELL ir "Rail Baltica" srityse
  Lietuvoje pareiškė, kad "Rail Baltica" traukinį pavers "madingiausiu" transportu
  Tegai:
  Lietuva, Rail Baltica, Suomija

  Svarbiausios temos