12:25 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

  JAV paskelbė apie savo bazių pažeidžiamumą prieš Rusiją ir Kiniją

  © Sputnik / Виталий Тимкив
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikiečiai mano, kad dėl šiuolaikinių technologijų Rusija ir Kinija prireikus galės suduoti griaunantį smūgį strategiškai svarbiems JAV objektams, net iš kito žemyno

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Karo atveju Rusija ir Kinija galės panaudoti savo technologijas, kad sunaikintų amerikiečių karines bazes ir logistikos sistemas net JAV, rašo "Foreign Policy".

  Straipsnio autoriai pažymėjo, kad šiuolaikinės technologijos mašinų ir kosminės erdvės srityse leidžia sukurti naujas raketų ir bepiločių orlaivių (UAV) klases, kurios išsiskiria nepastebimumu, dideliu nuotoliu ir sugebėjimu efektyviai nukenksminti priešininką.

  Leidinyje pažymėta, kad naudojant 3D spausdintuvą bepiločius orlaivius sukurti yra daug pigiau, o nanomedžiagos leidžia aprūpinti juos dvigubai galingesnėmis kovinėmis galvutėmis nei įprastos, o kai kurie dronai jau gali skristi tarpžemyniniu atstumu.

  Šiuo metu, kaip rašo laikraštis, JAV tiesiog nėra pasirengusi greitai reaguoti į Rusijos ar Kinijos išpuolį.

  Abi šalys galės panaudoti daugybę raketų ir bepiločių orlaivių, kad sunaikintų infrastruktūrą, sandėlius, amuniciją ir karinę techniką, esančią JAV bazėse.

  Be to, leidinys pranešė, kad amerikiečių aviacija ir karo laivai dažnai yra vienas šalia kito atvirame ore, kas daro juos pažeidžiamus, o komunikacija tarp vadovybės ir kareivių daugiausia vyksta per palydovus, ir tai taip pat nėra saugu.

  JAV saugumui užtikrinti siūloma raketsvaidžius ir kovinius bepiločius orlaivius dislokuoti šalia Rusijos ir Kinijos sienų esančiose šalyse — Baltijos šalyse ir Pietų Kinijos jūroje.

  Rusija ir Baltarusija ne kartą atkreipė dėmesį į NATO pajėgų telkimą Baltijos regione. Baltijos šalių ir Lenkijos politikai nuolatos skundžiasi pasauliui augančia "Rusijos grėsme". Dėl to jie sudaro gynybos sutartis su JAV ir ragina stiprinti NATO bloką regione.

  Tuo pat metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad aljansas naudojasi Vakarų isterija, kad dislokuotų daugiau karinių kontingentų ir technikos prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  JAV dešimt kartų padidins karines pajėgas Lenkijoje
  Ekspertas: pagrindinė NATO problema — savanaudiškas JAV elgesys
  Tegai:
  JAV, ginklavimasis, Rusija, Kinija

  Svarbiausios temos