01:41 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Televizijos laidų vedėja išjuokė Trampo reakciją į klausimą apie Ukrainą

  © AP Photo / Evan Vucci
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Atstovų rūmų Žvalgybos komitetas jau antrą savaitę kaip prezidento apklausos proceso dalį rengia atvirus posėdžius su buvusiais ir dabartiniais valdininkais

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Televizijos laidų vedėja Olga Skabejeva įvertino JAV prezidento reakciją į klausimą apie Ukrainą, praneša RIA Novosti.

  Kitą dieną Donaldas Trampas atsakė į pagrindinio liudytojo — JAV ambasadoriaus ES Gordono Sondlando — žodžius, susijusius su prezidento apkaltos procesu. Jis teigė, kad prezidentas nurodė savo advokatui Rudžiui Džiulianiui iš Kijevo gauti "quid pro quo" — paslaugą už paslaugą. Anot Trampo, telefoniniame pokalbyje su ambasadoriumi jis pasakė: "Aš nieko nenoriu. Aš nenoriu jokio "quid pro quo". Pasakykite [Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui — Sputnik], kad padarytų, kaip reikia".

  Žurnalistams apie tai pasakodamas, Trampas kelis kartus tvirtino, kad "nieko nenori".

  "Na ir artistas! Aš labai rekomenduoju [įsiklausyti, ką sako] Trampas apie tą pačią Ukrainą: "I want nothing, I want nothing..." [angl. "Aš nieko nieko nenoriu, aš nieko nenoriu" — Sputnik] (sakė septynis kartus). Šimtas metų jam ta Ukraina!" — rašė Skabejeva "Telegram" kanale.

  Atstovų rūmų Žvalgybos komitetas jau antrą savaitę rengia atvirus posėdžius su buvusiais ir dabartiniais valdininkais, kaip prezidento apkaltos proceso dalį.

  Anksčiau Kongreso demokratai paskelbė, kad pradeda apkaltos procedūrą respublikono Trampo atžvilgiu po skandalo, susijusio su šių metų liepą įvykusiu JAV ir Ukrainos prezidentų pokalbiu. Trampas buvo apkaltintas kolegai darytu spaudimu pradėti tyrimą konkurento į JAV prezidento postą — buvusio ministro pirmininko pavaduotojo Džo Baideno — šeimos atžvilgiu.

  Senatui, norint nuspręsti dėl prezidento atsistatydinimo, reikia gauti du trečdalius balsų.

  Kiek anksčiau Atstovų rūmai surengė pirmąjį balsavimą dėl apkaltos procedūros ir patvirtino rezoliuciją, kurioje palaikomas Amerikos prezidento veiksmų tyrimas. Iš viso šis klausimas nagrinėjamas šešiuose Atstovų rūmų komitetuose.

  Trampas neigia visus kaltinimus. Anot jo, jis tik ragino Ukrainos valdžią kovoti su korupcija ir nepateikė jokių sąlygų.

  Dar šia tema

  Diplomatas: Trampas uždraudė komentuoti įvykį Kerčės sąsiauryje
  Trampas pakomentavo Turkijos S-400 pirkimą
  Tegai:
  apkalta, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos