17:52 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas

  Maasas pasisakė prieš JAV branduolinių ginklų išvežimą iš Vokietijos

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žiniasklaidos duomenimis, Europoje, konkrečiai — Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Nyderlanduose, saugoma apie 150 JAV taktinių branduolinių ginklų vienetų

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas pasisakė prieš vienašalį JAV branduolinių ginklų išvežimą iš Vokietijos teritorijos, praneša "DPA".

  Tai jis pranešė Japonijos Hirosimoje, į kurią atvyko vizito į Japoniją metu, kad dalyvautų G20 užsienio reikalų ministrų susitikime. Vokietijos kairiosios opozicijos partijos ne kartą ragino iškelti JAV branduolinį arsenalą iš šalies teritorijos. Vokietijos socialdemokratų partija taip pat išsakė panašias idėjas.

  "Tai niekam nepadės, jei branduoliniai ginklai bus perkelti iš vienos šalies į kitą. Jei jie turėtų išnykti, jie turėtų išnykti visur", — pasakė Maasas.

  Jis pridūrė, kad branduolinio nusiginklavimo klausime susitarimai reikalingi "plačiu mastu, o ne atskirų šalių atžvilgiu". Tuo pat metu jis pabrėžė, kad pasisako už pasaulį, kuriame nėra branduolinių ginklų.

  "Mūsų tikslas turėtų būti pasaulis be branduolinių ginklų, net jei tai nėra lengva pasiekti arba net jei tam prireiks daug laiko", — pridūrė ministras.

  Remiantis žiniasklaidos duomenimis, Europoje, konkrečiai — Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Nyderlanduose, saugoma apie 150 JAV taktinių branduolinių ginklų vienetų. Belgijos "De Morgen", šių metų liepą paskelbęs NATO Parlamentinės Asamblėjos komiteto ataskaitos kopiją, rašė, kad "bombos saugomos šešiose Amerikos ir Europos bazėse — Kleine Brogel Belgijoje, Büchel Vokietijoje (apie 20 taktinių bombų), Aviano ir Ghedi-Torre Italijoje, Volkel Nyderlanduose ir Indžirlik Turkijoje".

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek Rusijai reikia laiko, kad apsispręstų dėl atsakomojo branduolinio smūgio
  Branduolinių raketinių pajėgų plėtra Kaliningrado srityje: ko Nausėda prišnekėjo CNN
  Ekspertas: JAV nori atimti iš Rusijos atsakomojo branduolinio smūgio galimybę
  Putinas: bandymai niveliuoti Rusijos branduolinį potencialą yra beprasmiški
  Rusijos gynybos ministerija: branduolinės pratybos nėra nukreiptos prieš kitas šalis
  Tegai:
  branduolinis ginklas, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos