08:25 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Anksčiau Žvalgybos ir saugumo komiteto nariai parengė pranešimą apie tariamus Rusijos bandymus kištis į "Brexit" 2016 metų referendume ir 2017 metų rinkimuose

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas atmetė teiginį, kad Rusija bandė paveikti referendumo rezultatus dėl Britanijos išstojimo iš ES, praneša "Sky News".

  Diskusijos metu politikas teigė, kad nėra jokių rimtų Rusijos kišimosi į "Brexit" balsavimą įrodymų.

  "Visa ši idėja, kad kažkas paveikė milijonų žmonių sprendimus, yra panaši į Bermudų trikampio teoriją", — teigė Džonsonas.

  Anksčiau Žvalgybos ir saugumo komiteto nariai parengė pranešimą apie tariamus Rusijos bandymus kištis į "Brexit" 2016 metų referendume ir 2017 metų rinkimuose. 50 puslapių dokumento tekstas ministro pirmininko kabinete buvo perduotas spalio 17 dieną, tačiau, pasak buvusio generalinio prokuroro Dominyko Grivio, Borisas Džonsonas neleido jo paskelbti.

  Europos Sąjunga ir Britanija po kelių savaičių intensyvių ir nelengvų derybų susitarė dėl atnaujinto sandorio dėl "Brexit" sąlygų, tada jį patvirtino 27 likusių ES šalių vadovų viršūnių susitikimas, ir dabar jį turi ratifikuoti Didžiosios Britanijos parlamentas, nuo to priklauso būsimas šalies ir Sąjungos "skyrybų" likimas.

  Tačiau balsavimas Jungtinėje Karalystėje, įvykęs šeštadienį, nedavė rezultatų, kaip ir tas, kas galėjo įvykti pirmadienį.

  Ankstesnę susitarimo versiją tris kartus atmetė Didžiosios Britanijos deputatai, dėl to šalies pasitraukimo iš sąjungos terminas buvo atidėtas nuo šių metų kovo 29 dienos spalio 31 dienai. Dabar Britanija prašo dėl naujo atidėjimo termino — iki sausio pabaigos. Sprendimą dėl jo suteikimo turėtų priimti Europos Sąjungoje likusių šalių vadovų susitikimas. Iki spalio 31 dienos kol kas nesuplanuoti nauji ES valstybių vadovų susitikimai.

  Šalies pasitraukimas iš Sąjungos be susitarimo dėl šių "skyrybų" sąlygų abiem pusėms kelia rimtų ekonominių padarinių, nes šaliai nuo jos atsiskyrimo nuo ES momento jau nebebus taikomos Europos Sąjungos normos.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Vertas apgailestavimo: Džonsonas pasisakė apie "Brexit" atidėjimą
  Greta Thunberg pažemino Britaniją ir padėjo Rusijai užsidirbti
  Klinton reikalauja, kad JK atskleistų turtingus Kremliaus agentus
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, rinkimai, Brexit, Rusija, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos