17:20 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak dietologės Antoninos Starodubovos, nesubalansuota ir nesveika mityba, savo ruožtu, lemia rimtų ligų vystymąsi

  VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Protarpinis badavimas gali sukelti svorio padidėjimą ir medžiagų apykaitos sutrikimus, naujienų agentūrai "Maskva" sakė sveikatos departamento vyriausioji mitybos specialistė Antonina Starodubova.

  Pasak gydytojos, šis metodas paprastai apibūdinamas kaip veiksminga ir saugi priemonė numesti svorį ir netgi kaip panacėja (vaistas) nuo visų ligų.

  Ji pažymėjo, kad protarpinio badavimo tyrimą atliko su ribotu skaičiumi žmonių. Didžioji dalis duomenų buvo gauta atliekant eksperimentus su gyvūnais, todėl negalima kalbėti apie šio metodo naudą ir pasekmes.

  Maistas, kaip paaiškino dietologė, aprūpina organizmą energija ir maistinėmis medžiagomis. Nesubalansuota ir nesveika mityba, savo ruožtu, lemia rimtų ligų vystymąsi.

  "Pradėjus badauti, mūsų kūnas įjungia mechanizmus, kuriais siekiama prisitaikyti prie šių naujų nepalankių sąlygų, dėl kurių metabolizmas pradeda sulėtėti ir atitinkamai sumažėja organizmo poreikis gauti energijos iš maisto", — sakė ji.

  Tai, pasak jos, lemia, kad anksčiau subalansuota mityba nereikalinga, o tai lemia "padidėjusį kūno svorį".

  Dietologė rekomendavo nepersivalgyti ir pernelyg nebadauti.

  Starodubova pažymėjo, kad valgyti reikia tuo pačiu metu, per dieną reikėtų valgyti tris kartus per dieną. Galima valgymus papildyti užkandžiais.

  "Nakčiai, pusantros ar dviejų valandų prieš miegą, galite gerti kefyrą ar kitą rūgštaus pieno produktą", — sakė ji.

  Dietologė ragino atsakingai žiūrėti į mitybą, ypač vaikų, paauglių, nėščių moterų, taip pat senyvo amžiaus žmonių ir žmonių, kenčiančių nuo lėtinių ligų.

  Dar šia tema

  Mokslininkai atskleidė rekordiškai ilgo gyvenimo paslaptį
  Mokslininkai išsiaiškino, kada žmogui kyla teisingumo jausmas
  Tegai:
  sveikata, dieta, maistas

  Svarbiausios temos