04:13 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas teigė, kad rūkymas padidina kvėpavimo sistemos ir širdies apkrovą ir į tai reikia atsižvelgti tiems, kurių širdies ritmas sutrikęs

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Prielaida, kad sportas gali neutralizuoti neigiamą rūkymo poveikį, yra klaida, "Maskva" naujienų agentūrai sakė Valerijus Lykovas, psichoterapeutas, laikinas Tabako ir ne cheminių priklausomybių prevencijos ir gydymo centro vadovas.

  Sportas, kaip pažymėjo Lykovas, stiprina kūną ir gerina raumenų bei sąnarių būklę, taip pat aktyvina medžiagų apykaitos procesus. Rūkymas, priešingai, slopina šiuos procesus.

  "Daugelis žmonių daro prielaidą, kad jei sportuosite, tada pratimai neutralizuos kenksmingą nikotino poveikį. Tai yra pavojinga klaida", — aiškino jis.

  Anot jo, rūkymas padidina kvėpavimo sistemos ir širdies apkrovą ir į tai reikia atsižvelgti tiems, kurių širdies ritmas yra sutrikęs.

  "Taip pat blogai atsispindi cigarečių derinimas ir širdies bei kraujagyslių sistemos treniruotės. Užkietėjusio rūkoriaus kraujagyslės susiaurėja, o darant pratimus padidėja krūvis širdžiai. Taigi, tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis tik padidėja", — teigė Lykovas.

  Be to, jis pridūrė, kad parūkius deguonies trūkumas padidina stresą.

  Dar šia tema

  Mokslininkai: surūkyta cigaretė "primins apie save" po 30 metų
  Mokslininkai įvardijo naują rūkymo keliamą žalą
  Tegai:
  sportas, rūkymas, cigaretės, gydytojai

  Svarbiausios temos