18:10 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vakar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis Kijevo iniciatyva surengė telefoninį pokalbį, kurio metu atkreipė dėmesį į Ukrainai grąžintų laivų būklę

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis papasakojo, kad aptarė su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu sulaikytų laivų grąžinimą, apie tai pranešė RIA Novosti.

  "Mes aptarėme klausimus, kad nėra visos techninės įrangos, mes aptarėme su prezidentu, kad Rusija grąžintų viską, kas buvo prieš tai. Galima ir daugiau... Bent jau mūsų", — sakė Zelenskis.

  Šalių prezidentai taip pat iškėlė dujų tranzito sutarties pratęsimo klausimą.

  Zelenskis santykius su Rusija pavadino labai sunkiais >>

  Vakar Putinas ir Zelenskis Kijevo iniciatyva surengė telefoninį pokalbį. Kremlius papasakojo, kad prezidentai aptarė trijų karinių laivų grąžinimą į Ukrainą. Taip pat Rusijos ir Ukrainos vadovai sutarė palaikyti ryšius įvairiais lygmenimis.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio 25 dieną Ukrainos karinio jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" pažeidė Rusijos valstybės sieną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nepaisydami teisėtų valdžios reikalavimų.

  Dėl to buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti. Buvo sulaikyti 24 kariai, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnus, kurie vadovavo operacijai.

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino iš anksto suplanuota provokacija, susijusia su žemu Petro Porošenkos reitingu prezidento rinkimų išvakarėse.

  Šių metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

  Dar šia tema

  ES paskelbė esanti pasirengusi padėti Ukrainai vykdyti reformas
  Zelenskis pažadėjo, kad grąžinti laivai bus suremontuoti per tris mėnesius
  Rusijos FST parodė "apvogtų" laivų vidų grąžinant juos Ukrainai
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Rusija, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos