17:23 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugelis didžiųjų Europos šalių "seniai pavargo" nuo ekonominių sankcijų, įvestų Rusijai dėl Krymo, be to, įtampa dėl Krymo gali sukelti tikrą karinę konfrontaciją tarp JAV ir Rusijos, mano amerikiečių profesorius

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Žurnalas "The National Interest" paragino JAV persvarstyti savo požiūrį į Krymo nuosavybės klausimą ir "susitaikyti" su Juodosios jūros pusiasalio likimu. Amerikiečių profesorius Lailas Goldšteinas (Lyle Goldstein) mano, kad tam yra kelios priežastys.

  Krymas, Sevastopolis
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Jis atkreipia dėmesį į istorinį Krymo ir Rusijos bendrumą, kalbant apie nuostolius, kuriuos šalis patyrė gindama pusiasalį Antrojo pasaulinio karo ir Krymo karo metu.

  Straipsnio autorius prisimena, kad per visą posovietinį laikotarpį Rusija turėjo didelę jūrų bazę Kryme. Dėl šios priežasties Maskva teritoriją visada laikė pagrindine nacionalinių interesų sritimi.

  Goldšteinas pabrėžia, kad daugelis didžiųjų Europos šalių jau "seniai pavargo" nuo ekonominių sankcijų, įvestų prieš Rusiją dėl Krymo.

  Be to, įtampa dėl Krymo gali sukelti tikrą karinę konfrontaciją tarp JAV ir Rusijos, kuri gali peraugti į branduolinį konfliktą.

  Straipsnio pabaigoje autorius ragina Amerikos diplomatus baigti varginančius pokalbius ir pradėti derybas dėl susitarimo, kuris padės sustiprinti saugumą Europoje.

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovą, įvykus referendumui, surengtam po valstybės perversmo Ukrainoje. Susijungimui su Rusija pritarė 96,77 procento Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 procento Sevastopolio gyventojų. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad sprendimas buvo priimtas visiškai laikantis tarptautinės teisės ir JT Chartijos. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra galutinai uždarytas.

  Dar šia tema

  Buvęs JAV diplomatas paragino JAV pripažinti Krymą Rusijos dalimi
  Paskelbta, kiek ukrainiečių atvyko gyventi į Krymą
  Valstybės Dūmoje Krymo energetinė blokada palyginta su nusikaltimu žmoniškumui
  Tegai:
  Krymas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos