15:37 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak kanclerės, reikia "nuspręsti, už ką NATO turėtų būti atsakinga", ar tai būtų gynybos užduočių, ar saugumo regione klausimas

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. NATO išsaugojimas yra svarbiausias Vokietijos interesas, tai yra akivaizdžiau nei šaltojo karo metu, trečiadienį Bundestage sakė kanclerė Angela Merkel, praneša RIA Novosti.

  "Dar akivaizdžiau, nei šaltojo karo metu, svarbiausias mūsų interesas yra išlaikyti NATO. Tai taip akivaizdu, kaip šaltojo karo metu, kad tai mūsų pagrindinis interesas. Vakar apie tai kalbėjo užsienio reikalų ministras (Heikas Maasas), Europa šiuo metu negali apsiginti, ji priklauso nuo transatlantinio aljanso, todėl tiesa, kad dirbsime su šiuo aljansu ir prisiimsime daugiau atsakomybės", — sakė Merkel.

  Europos Sąjungos vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Kanclerės teigimu, reikia "nuspręsti, už ką NATO turėtų būti atsakinga", ar tai būtų gynybos užduočių, ar saugumo regione klausimas. Ji pridūrė, kad Europos gynybos bendradarbiavimo plėtra "negali būti suvokiama kaip noras dirbti prieš NATO ar vietoj NATO, o tik kaip Europos aljanso komponento plėtra".

  NATO išlieka Europos saugumo pagrindu, antradienį per spaudos konferenciją Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Čaputovičiumi sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas.

  NATO ir Europos Sąjungos bandymai vienašališkai kurti saugumo architektūrą pasmerkti nesėkmei, anksčiau sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško. Kalbėdamas Berlyno saugumo konferencijoje, Gruško pažymėjo, kad daugiapoliame pasaulyje auga nauji galios centrai, griūna senoji sutartinė bazė, kyla grėsmė grįžti "į šaltojo karo laikus".

  Dar šia tema

  Maasas pasisakė prieš JAV branduolinių ginklų išvežimą iš Vokietijos
  Maasas papasakojo apie Berlyno pasirengimą plėtoti santykius su Maskva
  Tegai:
  atsakomybė, Vokietija, NATO

  Svarbiausios temos