05:27 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Baltarusijos energetikos ministro pavaduotojo, sąjungą su Maskva planuojama sudaryti iki 2021 metų

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Baltarusija ir Rusija jau 2020 metais turėtų pradėti pereiti prie vienodų ekonominių sąlygų dujų sektoriuje, nelaukdamos integracijos gairių paskelbimo 2021 metais. Tai trečiadienį Minske sakė Baltarusijos energetikos viceministras Vadimas Zakrevskis, praneša RIA Novosti.

  "Logiška, kad jei kalbama apie sąjunginės valstybės kūrimą, tai turėtų būti bendra nauda abiem šalims, abiem tautoms. Jei suvienysime [energijos rinkas — Sputnik], bet pas mus padidės dujų, o kartu ir elektros, kainos, tada bus suprantamas ir logiškas vadovybės susirūpinimas, kokiu pagrindu kuriama ši platforma", — žurnalistams sakė Zakrevskis.

  Pasak jo, sąjungą [bendras rinkos sąlygas — Sputnik] planuojama sudaryti iki 2021 metų. Rusija visus santykius svarsto per 2021 metų prizmę, kad nuo 2021 metų turėtų atsirasti naujos ekonominės aplinkybės.

  2020 metai vadinami pereinamuoju laikotarpiu, tačiau suartėjimo tendencija ir dinamika turėtų prasidėti jau 2020 metais.

  Ministro pavaduotojas pabrėžė, kad derybos dėl dujų kainų Baltarusijoje 2020 metais vyksta ir "klausimas bus išspręstas".

  Dar šia tema

  Valstybės Dūma Lukašenkos žodžius apie Kaliningradą pavadino signalu NATO
  Vilniuje paminėtos Lietuvos kariuomenės 101-osios metinės
  Ekspertas: Suomija turi teisę reikalauti konsultacijų dėl Baltarusijos AE
  Tegai:
  sutartis, Maskva, Baltarusija

  Svarbiausios temos