19:19 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau agentūra "Reuters" pranešė, kad Turkija atsisakė paremti NATO planą apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pirmą kartą pakomentavo pranešimus, kad Turkija tariamai blokavo Baltijos šalių gynybos planą, sakydamas, kad neatskleis vidinių diskusijų detalių, tačiau pažymėjo, jog aljansas turi pakankamai lėšų apsaugoti visus sąjungininkus, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau agentūra "Reuters" pranešė, kad Turkija atsisakė paremti NATO planą apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją, siekdama aktyvios aljanso politinės paramos kovoje su kurdų gynybos pajėgomis (YPG) šiaurinėje Sirijoje.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Aš nesileisiu į vidines aljanso diskusijas, tačiau galiu pasakyti, kad turime planų, turime valios ir galimybių apsaugoti visus sąjungininkus", — trečiadienį Briuselyje sakė jis žurnalistams.

  Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos, periodiškai pasisako apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada neužpuls nė vienos iš NATO šalių. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai supranta, kad Maskva neketina nieko pulti, bet naudojasi pretekstu, kad dislokuotų daugiau technikos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  2016 metų liepą Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo nuspręsta dislokuoti NATO tarptautinį batalioną Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Jų formavimo ėmėsi Didžioji Britanija, Vokietija, Kanada ir JAV. Taip pat buvo pranešta, kad 2016 metais tai bus kariai iš Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, kitais metais — kariai iš Kroatijos ir Prancūzijos.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Vokietijos URM: NATO išlieka Europos saugumo pagrindu
  Turkija atsisakė priimti NATO planą dėl Baltijos šalių "apsaugos" nuo Rusijos
  Tegai:
  Lenkija, Baltijos šalys, Turkija, NATO

  Svarbiausios temos