18:10 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip vieną iš Vakarų nuosmukio simptomų buvęs Prancūzijos prezidentas įvardijo Donaldo Trampo išrinkimą į JAV prezidento postą

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pareiškė apie Vakarų nuosmukį. Jo kalbos Francisko de Vitorijos universitete, Madride, vaizdo įrašas paskelbtas laikraščio "Mundo" tinklalapyje.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Olivier Matthys

  "Šimtmečius pasaulio ašis ėjo vakaruose, o šiandien pasislinko į rytus. Iš septynių milijardų žmonių, gyvenančių planetoje, keturi milijardai gyvena Azijoje, o centre — tik 800 milijonų. Mes jau nebe pasaulio ašis, ir tam yra demografinių priežasčių", — sakė politikas.

  Jo nuomone, Europos Sąjungos krizę sukelia pasenusios idėjos. Kaip pabrėžė buvęs Prancūzijos prezidentas, negali būti vieninga Europa iš 27 šalių. Vietoj to, jis mato "keturias Europas": Šengeno, euro, gynybos ir sąjungos, todėl ragina atsisakyti senų koncepcijų ir galvoti apie "būsimas Europas".

  Ši situacija, pabrėžė Sarkozy, lėmė ir "Brexit", kurį jis pavadino "beprotybe, drama ir istoriniu prieštaravimu".

  "Europa turi nustoti būti nejudančia besikeičiančiame pasaulyje. Piliečiai turi žinoti, kur jie eina. Mums reikalinga vizija. Dėl neveiklumo kiti tampa vizijos savininkais. Senoji Europos civilizacija vis dar turi svajonių ir ambicijų. Ji nenori mirti", — pridūrė buvęs prezidentas.

  Kaip vieną iš Vakarų nuosmukio simptomų buvęs Prancūzijos lyderis įvardijo Donaldo Trampo išrinkimą į JAV prezidento postą. Anot Sarkozy, jam patinka matyti JAV kaip stiprią valstybę, "kuri rodytų kelią", tačiau jis prisipažino, kad "niekada netikėjo, jog įrašai "Twitter'yje" gali padaryti ką nors stiprų".

  Dar šia tema

  Užteks daužyti indus ir džiuginti Putiną: Merkel pykstasi su Makronu
  Maasas papasakojo apie Berlyno pasirengimą plėtoti santykius su Maskva
  Dauguma lietuvių pasisako prieš nesantaiką su Rusija
  Tegai:
  Europa, JAV, Donaldas Trampas, Prancūzija, Nicolas Sarkozy

  Svarbiausios temos