19:12 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos prezidentas "pagrindinių Europos ir Azijos šalių" vadovams išsiuntė pranešimą, susijusį su vidutinio ir trumpojo nuotolio raketomis

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas yra pasirengęs apsvarstyti savo Rusijos vadovo Vladimiro Putino pasiūlymą paskelbti moratoriumą vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimui Europoje, rašo laikraštis "Frankfurter Allgemeine" su nuoroda į Makrono laišką Putinui.

  Rugsėjo pabaigoje Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Putinas "pagrindinių Europos ir Azijos šalių" vadovams išsiuntė pranešimą, susijusį su vidutinio ir trumpojo nuotolio raketomis. NATO patvirtino gavusi pranešimą, tačiau nemano, kad pasiūlymas vertas pasitikėjimo.

  Anot vokiečių leidinio, spalio 23 dieną Makronas parašė atsakymą ir pareiškė, kad Putino iniciatyva turėtų būti atidžiai išnagrinėta ir aptarta dvišaliu ir daugiašaliu formatu.

  Anksčiau Prancūzijos vadovas interviu žurnalui "Economist" pareiškė, kad "NATO visiškai prarado koordinaciją sąjungos viduje, tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį".

  Rugpjūčio 2 dieną nustojo galioti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF). Tai inicijavo JAV, apkaltinusios Rusiją susitarimo nesilaikymu ir žiemą paskelbusios apie vienašališką pasitraukimą iš jo. Maskva atmeta visus kaltinimus. Ekspertai baiminasi naujų ginklavimosi varžybų.

  Dar šia tema

  Peskovas: Rusija nedalyvaus naujose ginklavimosi varžybose
  JAV pasitraukimas iš INF sutarties kelia ginklavimosi varžybų Europoje ir Azijoje grėsmę
  Ekspertas įvardijo, ko reikia norint sudaryti naują susitarimą, pavyzdžiui, INF sutartį
  Kam ir kodėl reikalingas pasaulinės nusiginklavimo sutartinės bazės irimas?
  Tegai:
  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), Rusija, Vladimiras Putinas, Prancūzija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos