01:33 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas Pavelas Tarusinas Sputnik radijui paaiškino Prancūzijos prezidento atsakymą į Rusijos vadovo pasiūlymą dėl INF

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas yra pasirengęs apsvarstyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje moratoriumo įvedimo. Apie tai rašo laikraštis "Frankfurter Allgemeine", teigdamas, kad jo žinioje yra Makrono laiško Putinui tekstas.

  Kaip anksčiau pranešė Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, Vladimiras Putinas "pagrindinių Europos ir Azijos šalių" vadovams nusiuntė pranešimą apie vidutinio ir trumpojo nuotolio raketas.

  Kaip rašoma laikraštyje, Prancūzijos prezidentas atsakė į laišką spalio 23 dieną ir pažadėjo atidžiai išnagrinėti Putino pasiūlymą bei aptarti jį dvišaliu ir daugiašaliu formatu.

  Paryžiaus pozicija leidžia tikėtis tolesnių derybų, įsitikinęs Maskvos valstybinio universiteto Viešojo administravimo fakulteto dėstytojas Pavelas Tarusinas. Jis išsakė savo nuomonę Sputnik radijui.

  "Makronas tęsia susitaikymo su Rusija politiką, atkuria pasitikėjimo santykius, kurie leistų sumažinti ginkluoto konflikto tikimybę Europoje. Europa prisimena praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio įvykius, kai mūsų "Pioneer" ir Amerikos "Pershing" raketos buvo dislokuotos Vidurio ir Vakarų Europoje, ir ji nebenori, kad tie įvykiai kartotųsi. Be to, Makronas labai prieštaringai vertina NATO. Makrono pozicija potencialiai leidžia atrasti tam tikras derybų platformas, leidžia išvengti naujų ginklų dislokavimo, neapkrauti valstybių biudžetų ir nemažinti Europos saugumo", — teigė Pavelas Tarusinas.

  Anksčiau Prancūzijos vadovas interviu žurnalui "Economist" pareiškė, kad "NATO visiškai prarado koordinaciją sąjungos viduje, tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį".

  Rugpjūčio 2 dieną nustojo galioti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF). Tai inicijavo JAV, apkaltinusios Rusiją susitarimo nesilaikymu ir žiemą paskelbusios apie vienašališką pasitraukimą iš jo. Maskva atmeta visus kaltinimus. Ekspertai baiminasi naujų ginklavimosi varžybų.

  Dar šia tema

  Putinas ir Makronas kalbėjosi telefonu
  Putinas mano, kad JAV turės pakeisti santykius su NATO sąjungininkais
  Klausimas be atsakymo — kokių Europos santykių su Rusija nori Linas Linkevičius
  Žiniasklaida sužinojo apie Makrono reakciją į Putino pasiūlymą dėl raketų
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos