17:04 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip rašoma vokiečių leidinyje, spalio 23 dieną Makronas atsakė į laišką ir pareiškė, kad Putino pasiūlymas turėtų būti atidžiai išnagrinėtas ir aptariamas dvišaliu ir daugiašaliu formatu

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. JAV gali paisyti Prancūzijos lyderio Emanuelio Makrono pozicijos. Jis pareiškė esąs pasirengęs svarstyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino siūlymą įvesti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje moratoriumą, įsitikinęs Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas, praneša RIA Novosti.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pasirengęs apsvarstyti Rusijos vadovo Vladimiro Putino pasiūlymą paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje moratoriumą, rašo laikraštis "Frankfurter Allgemeine", cituodamas Makrono laišką Putinui.

  Anot vokiečių leidinio, spalio 23 dieną Makronas atsakė į laišką ir pareiškė, kad Putino pasiūlymas turėtų būti atidžiai išnagrinėtas ir aptariamas dvišaliu ir daugiašaliu formatu.

  "Makrono žodis ES svarus ir jo pozicija gali būti garantija, kad JAV atsižvelgs į šią iniciatyvą", — RIA Novosti sakė Džabarovas.

  Kartu senatorius atkreipė dėmesį į tai, kad, matyt, nei Lenkija ir Rumunija, kur JAV dislokavo tokias raketas, nei Jungtinė Karalystė, kuri turi tokias raketas, nei Vokietija neatsakė į Putino pasiūlymą.

  "Labai svarbu žinoti būtent šių valstybių sprendimą", — pabrėžė jis.

  Džabarovas taip pat pabrėžė, kad svarbu, jog Rusija parodė savo taikingumą ir norą susitarti.

  Raketos Minuteman 3 paleidimas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Vandenberg Air Force Base / Senior Airman Ian Dudley

  Anksčiau Prancūzijos vadovas interviu žurnalui "Economist" pareiškė, kad "NATO visiškai prarado koordinaciją sąjungos viduje, tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį".

  Rugpjūčio 2 dieną nustojo galioti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF). Tai inicijavo JAV, apkaltinusios Rusiją susitarimo nesilaikymu ir žiemą paskelbusios apie vienašališką pasitraukimą iš jo. Maskva atmeta visus kaltinimus. Ekspertai baiminasi naujų ginklavimosi varžybų.

  Dar šia tema

  Makronas pareiškė, kad pasaulis išgyvena tarptautinės sistemos krizę
  Putinas ir Makronas kalbėjosi telefonu
  Tegai:
  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), JAV, Prancūzija, Rusija

  Svarbiausios temos