17:18 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak eksperto Vladimiro Lepechino, Rusijos Federacija yra pasirengusi tolesniems bandymams dėl dujų

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Ukrainos ir Rusijos dialogas dėl dujų tranzito primena paciento ir gydytojo pokalbį, kai pacientas prašo gydytojo tam tikrų nuolaidų, tačiau jis nesugeba radikaliai pakeisti situacijos, sako Vladimiras Lepechinas, "EurAsEC" instituto direktorius, praneša RIA Novosti.

  Naftogaz
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  "Dabar abiejų šalių dialogas primena paciento ir gydytojo pokalbį. Gydytojas siūlo įvairias tabletes pacientui, kuris serga visa krūva ligų. Taktiškai šis pacientas gali paprašyti gydytojo nuolaidų — duoti šokolado batonėlį mainais už migdomąsias tabletes. Tačiau strategiškai Ukraina neturi šansų kažkaip sukurti šią sistemą, nors ir ne savo naudai, bet Rusijos nenaudai", — spaudos konferencijoje MIA "Rossija segodnia" sakė Lepechinas.

  "Visų pirma rusiškos dujos, šiuo atveju Rusija turi teisę parduoti jas bet kam, bet kokia kaina. Antra, Ukrainos dujų perdavimo sistema jai faktiškai nepriklauso", — pažymėjo ekspertas ir pridūrė, kad Rusija paskutinių derybų metu pasiūlė "piliulę" — sudaryti laikiną tiekimo sutartį metams, nes Ukraina neturi laiko susiderinti su savo operatoriais Europoje, Ukraina pareiškė neturinti valdžios šiuo klausimu.

  Anot eksperto, Rusija yra pasirengusi tolesniems bandymams. "Taktine prasme Rusija praras... Tačiau strategiškai padėtis pamažu gerės Rusijos Federacijos naudai, nes dėl nepakankamo brandumo, dėl šio konflikto politinio komponento ir daugelio kitų priežasčių Ukraina ne tik pasirodo kaip nediskutuotina šalis, bet ir kaip šalis, su kuria reikia pažaboti santykius, įskaitant dujų tiekimą", — padarė išvadą Lepechinas.

  2015 metų lapkričio mėnesį Ukraina nutraukė dujų tranzitą iš Rusijos Federacijos ir, ruošdamasi šildymo sezonui, nenaudojo rusiško kuro, siurbdama dujas, gautas reversiniu būdu, iš Europos. Rusija, Ukraina ir Europos Komisija rengia trišales konsultacijas dėl dujų tranzito po 2019 metų lapkričio 20 dienos. Kaip RIA Novosti sakė šaltinis ES struktūrose, Europos Komisija siūlo surengti kitą trišalių konsultacijų dėl dujų turą gruodžio pradžioje.

  Po konsultacijų spalio mėnesį Briuselis ir Kijevas išgirdo Rusijos poziciją dėl tranzito problemos sprendimo paketo, bylinėjimosi ir dujų tiekimo į Ukrainą, tačiau nebuvo pasirengę atsakyti. Tuo pat metu EK vis dėlto pasiūlė savo planą: pagal naujus ilgalaikius susitarimus, kurių reikalauja Ukraina ir kuriems šalis turi turėti laiko įgyvendinti ES teisėkūros standartus, numatyti trumpalaikio tranzito pajėgumų paskirstymo nuo sausio 1 dienos iki birželio 1 dienos galimybę.

  Dar šia tema

  Ukraina atskirai nesidera su Rusija dėl tiesioginio dujų tiekimo
  Lietuva pasiūlė Ukrainai alternatyvų dujų tiekimą
  Tegai:
  dujų tranzitas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos