19:02 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos delegacija nutraukė Valstybės Dūmos deputato iš Krymo Ruslano Balbeko kalbą JT, Ukrainos atstovai pradėjo trankyti stalus lentelėmis, o paskui išsiuntė protesto notą prieš Rusijos delegaciją

  VILNIUS, lapkri2io 29 — Sputnik. Ukrainos delegacija bandė sutrukdyti Rusijos atstovo kalbą JT forume mažumų klausimais Ženevoje, RIA Novosti sakė Ruslanas Balbekas, Krymo valstybės dūmos deputatas.

  Anot jo, pranešimo metu, iš pirmo žvilgsnio, suaugusieji žmonės rėkė, baladojo kojomis, trankė kumščiais stalą, kai kurie net buvo "pasirengę pradėti muštynes". Šis Ukrainos delegacijos elgesys sužlugdė Rusijos kalbą, sakė parlamentaras.

  "Neįmanoma patikėti, kad tokie barbariški triukai yra įmanomi Senosios Europos centre — Ženevoje, kuri yra didžiųjų humanitarinių konvencijų pasirašymo miestas", — pažymėjo politikas.

  Jo nuomone, Ukrainos delegacija formuojama "ne iš diplomatų, o iš tų, kurie mėtė akmenis ir žvangino grandinėmis priešais policiją Maidane".

  Balbekas teigė, kad Ukrainos delegacija forume demonstruoja "nuožmumą ir panieką" demokratinėms vertybėms, kurių svarbiausia yra saviraiškos laisvė.

  Parlamentaras taip pat sukritikavo forumo organizavimą. Anot jo, sekretoriatas ir pirmininkas pažeidė posėdžio organizavimo tvarką. Jis išreiškė viltį, kad forumo organizatoriai suvoks savo klaidas ir atsiprašys Rusijos.

  Dvyliktoji mažumų klausimų forumo sesija, globojama JT Žmogaus teisių tarybos, prasidėjo Ženevoje lapkričio 28 dieną, ketvirtadienį, ir truks dvi dienas.

  Dar šia tema

  JAV palankiai įvertino Zelenskio politiką
  Lietuva padrąsino Zelenskį prieš "Normandijos ketverto" susitikimą
  Ekspertas įvertino Rusijos ir Ukrainos dialogą dėl dujų tranzito
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos