01:46 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Ukrainos užsienio reikalų ministro, ši tema buvo aktyviai aptariama po to, kai Kijevas 2008 metais negavo narystės NATO veiksmų plano

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Vašingtonas planavo dislokuoti "diplomatinę atstovybę" Kryme dar prezidento Viktoro Juščenkos laikais. Apie tai pasakojo buvęs aktorius Ukrainos užsienio reikalų ministras Vladimiras Chandogijus "UkrLife" eteryje.

  Jis pažymėjo, kad ši tema buvo aktyviai aptariama po to, kai Kijevas 2008 metais negavo narystės NATO veiksmų plano. Anot jo, šiuo klausimu jis susitiko su buvusia JAV valstybės sekretore Kondoliza Rais (Condoleezza Rice) ir pasirašė strateginio bendradarbiavimo chartiją, kurios vienas iš punktų buvo galimybė išplėsti Amerikos buvimą Kryme.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2020 / GINTS IVUSKANS

  "O jūs žinote, kad ten buvo įdomu, aš atsimenu — ten buvo labai ilgai kalbėta apie šį momentą, apie tai, kad Kryme, Simferopolyje, įsteigtas garbingas ar koks nors diplomatinis Jungtinių Amerikos Valstijų buvimas", — pridūrė Chandogijus.

  "Taip, ponas Teiloras [JAV ambasadorius Ukrainoje 2006–2009 metais — Sputnik] ir aš, jis tuo metu vis dar buvo ambasadoriumi, šį klausimą labai gerai aptarėme", — patvirtino jo pašnekovas, buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Vladimiras Ogrizko.

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovo mėnesį po referendumo, įvykusio po Ukrainos perversmo. Susijungimui su Rusija pritarė 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

  Dar šia tema

  JAV paskelbė esanti pasirengusi toliau daryti Rusijai spaudimą dėl Ukrainos
  "Naftogaz" kaltina Vokietiją Ukrainos "ekonominiu užsisklendimu"
  Tegai:
  NATO, Krymas, JAV, Ukraina

  Svarbiausios temos