06:36 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvusios šalies teisingumo ministrės manymu, 2013 metais Europos integracijos šalininkų, kurie užėmė pagrindinę Kijevo aikštę, atžvilgiu reikėjo taikyti "griežčiausius tvarkos atkūrimo metodus"

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Sunki padėtis Ukrainoje yra įvykių Maidane padarinys. Apie tai televizijos kanalo "NewsOne" eteryje pasakė buvusi šalies teisingumo ministrė Jelena Lukaš.

  Jos manymu, tam, kad konfliktas būtų sureguliuotas, reikėjo taikyti "griežčiausius tvarkos atkūrimo metodus".

  "Vienintelis krizės kriterijus yra rezultatas, o rezultatas akivaizdus — Ukraina yra skurdžiausia, mirštanti, apgailėtiniausia, labiausiai serganti šalis. Tie, kurie nemato tiesioginio priežastinio ryšio tarp Maidano ir šių įvykių, yra tiesiog fiziškai ir psichiškai nesveiki žmonės", — pareiškė Lukaš.

  Buvusi teisingumo ministrė prisipažino, kad ji vis dar jaučiasi kalta dėl to, kad buvo komandos, kuri nesugebėjo susidoroti su krize Maidane, narė.

  Pagrindinę Kijevo aikštę — Nepriklausomybės aikštę — Europos integracijos šalininkai užėmė 2013 metų lapkričio 21 dieną, iškart po Nikolajaus Azarovo vyriausybės pareiškimo sustabdyti susitarimo dėl asociacijos su ES pasirašymą. Vėliau Maidanas tapo saugumo teisėsaugos pajėgų ir radikalų konfrontacijos epicentru.

  Atsakomybę už daugiau nei 100 žmonių mirtį naujoji Ukrainos valdžia priskyrė savo politiniam oponentui — buvusiam prezidentui Viktorui Janukovičiui ir vidaus reikalų ministerijos specialiajam padaliniui "Berkut". Janukovičius ir "Berkuto" darbuotojai neigia dalyvavimą žudynėse. Po valstybės perversmo specialusis padalinys "Berkut" buvo išformuotas.

  Dar šia tema

  Lenkijos įmonės savininkė į gatvę išmetė mirštantį ukrainietį
  Dviejų ukrainiečių kūnai rasti vaisių šaldiklyje Lenkijoje
  "Net Porošenka to neleido": Ukrainos Radoje papasakota apie ukrainiečių apgaudinėjimą
  Žirinovskis Ukrainą pavadino karo kurstytoja
  Zelenskaja paragino Ukrainos vaikus grįžti iš Lietuvos į tėvynę
  Tegai:
  skurdas, Maidanas, Ukraina

  Svarbiausios temos