05:55 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, kad teismo posėdis dėl šios peticijos numatytas 2020 metų balandžio mėnesio pabaigoje

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Ukrainos "Naftogaz" pateikė prašymą Rygos Vidžemės regionui vykdyti Stokholmo arbitražo sprendimą dėl tranzito ginčo su "Gazprom", praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos bendrovės pranešimą.

  "Teismo posėdis dėl šios peticijos numatytas 2020 metų balandžio mėnesio pabaigoje. "Gazprom" nagrinėja galimybes apginti savo interesus", — sakoma pranešime.

  "Gazprom" ir "Naftogaz" pateikė ieškinį Stokholmo arbitraže dėl dujų tiekimo ir tranzito sutarčių. Dėl tiekimo ginčo teismas 2017 metų gruodžio mėnesį priėmė sprendimą, įpareigodamas Ukrainos įmonę sumokėti Rusijos koncernui daugiau nei du milijardus dolerių.

  Dujos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  Antrąjį sprendimą dėl tranzito sutarties ieškinio teismas priėmė 2018 metų vasarį "Naftogaz" naudai, kuriai buvo priteista 4,663 mlrd. Kadangi arbitrai kompensavo priešieškinius, paaiškėjo, kad "Gazprom" Ukrainos įmonei turėtų sumokėti 2,56 mlrd. dolerių.

  "Gazprom" apskundė šį sprendimą Švedijos Svea apygardos apeliaciniame teisme. Neseniai teismas atmetė Rusijos bendrovės apeliaciją byloje dėl dujų tiekimo sutarčių. Kitų metų laukiama sprendimų dėl dar dviejų ginčų su "Naftogaz".

  Nepaisant to, Ukrainos įmonė bando priverstinai iš "Gazprom" susigrąžinti 2,56 mlrd. dolerių. Tokie bandymai daromi Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose ir Liuksemburge.

  Taigi, 2018 metų gegužės mėnesį "Naftogaz" prašymu, Amsterdamo apylinkės teismas areštavo "Gazprom" priklausančio "Blue Stream Pipeline Company BV" ("Blue Stream" dujotiekio operatorius) akcijas ir sumokėjo skolas "Gazprom", o šių metų spalį — visas "South Stream Transport BV", statančios "Turkish Stream" dujotiekio jūrinę atkarpą, akcijas.

  Latvijoje Rusijos kontroliuojančiajai bendrovei priklauso 34 procentai gamtinių dujų transportavimo ir saugojimo bendrovės "Conexus Baltic Grid", tiek pat — dujų tiekimo bendrovei "Latvijas Gaze".

  Dar šia tema

  Ukraina atsakė į "Gazprom" pateiktus dujų tranzito siūlymus
  Švedijos teismas atmetė "Gazprom" apeliaciją ginčuose su "Naftogaz"
  Tegai:
  Latvija, dujų tranzitas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos