07:00 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau paaiškėjo, kad "Apple" programėlėje "Weather" Krymas parodytas kaip Rusijos dalis, Vilnius solidarizuojasi su Kijevu ir apgailestauja, kad bendrovė pusiasalį laiko rusišku

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Lietuva paragino "Apple" pakeisti poziciją dėl Krymo statuso. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad Vilnius solidarizuojasi su Kijevu ir apgailestauja, kad bendrovė pusiasalį laiko rusišku.

  Anksčiau paaiškėjo, kad "Apple" programėlėje "Weather" Krymas parodytas kaip Rusijos dalis.

  Interviu Sputnik Lietuva Šiuolaikinių valstybių plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas pažymėjo, kad Lietuvos reakcija nestebina ir visiškai atitinka pasirinktą kursą. Jo teigimu, kad jei "Apple" turėtų rinktis, pasirinktų Rusijos poziciją.

  "Jei "Apple" rinktųsi, ji, be abejo, pasirinktų Rusijos poziciją. Kadangi JAV valdžios institucijos gali čia įsikišti, ji klausys savo vyriausybės pasirinkdama JAV administracijos sankcijas "Apple "ar Rusijos rinkai.

  Šiuo atžvilgiu Lietuvos ir Ukrainos tikslas yra ne pati "Apple", o bandymas prisišaukti [JAV prezidento] Donaldo Trampo administracijos palaikymą", — teigė ekspertas.

  Tačiau jei JAV valdžios institucijos įsikiš į šį reikalą, tada įmonė klausys savo vyriausybės nurodymų, tikina Solonikovas.

  Dar šia tema

  Valstybės Dūmoje Krymo energetinė blokada palyginta su nusikaltimu žmoniškumui
  "The Economist" parodė Ukrainos žemėlapį be Krymo
  Ekspertas: Nausėda negali nesuprasti, kad Krymo klausimas uždarytas
  Tegai:
  Vilnius, Rusija, Apple

  Svarbiausios temos