18:32 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Krymas dabar programėlėje rodomas kaip Rusijos Federacijos teritorija. Prieš tai priede nebuvo nurodytas Krymo priklausomumas

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Po to, kai paaiškėjo, kad programėlėje "Orai" Krymas pažymėtas kaip Rusijos teritorija, korporacija "Apple" vykdo nuodugnią analizę, siekdama nustatyti ginčijamas sienas savo programėlėse, leidiniui "Reuters" sakė "Apple" atstovas Trudis Miuleris, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Valstybės Dūmos Saugumo ir kovos su korupcija komiteto vadovas Vasilijus Piskarevas po susitikimo su "Apple" atstove Rusijoje Darja Jermolina teigė, kad bendrovė ištaisė klaidą programėlėje "Orai": Krymas dabar programėlėje rodomas kaip Rusijos Federacijos teritorija. Prieš tai priede nebuvo nurodytas Krymo priklausomumas. 

  Anot Miulerio, "Apple" nedarė jokių pakeitimų už Rusijos ribų. Rusijos vartotojams buvo padaryti pakeitimai, susiję su naujais priimtais teisės aktais.

  "Prieš priimdami sprendimus dėl žemėlapiuose pateiktų nuorodų, mes peržiūrime tarptautinę teisę, taip pat atitinkamus JAV ir kitų šalių įstatymus, ir imamės pakeitimų, kaip to reikalauja įstatymai. Atliekame išsamią analizę, kaip tvarkome ginčijamas savo paslaugų ribas, ir todėl ateityje galime padaryti pokyčių", — agentūra citavo Miulerį.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kurio metu didžioji dauguma Krymo Respublikos ir Sevastopolio rinkėjų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Ukraina Krymą laiko savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Lietuva sukritikavo "Apple" už Krymo pripažinimą Rusijos dalimi
  Tegai:
  Apple

  Svarbiausios temos