21:13 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Bergo advokatas anksčiau yra kalbėjęs apie galimybę reikalauti kompensacijos iš Norvegijos. Buvusio nuteistojo skaičiavimais, suma yra apie 820 tūkstančių kronų — daugiau nei 80 tūkstančių eurų

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Nuteistas už šnipinėjimą Rusijoje ir grąžintas Norvegijai buvęs pasienio tarnybos komisaras Frudė Bergas ketina reikalauti iš savo valstybės kompensacijos už beveik dvejus metus, praleistus kalėjime, Rusijos Federacijoje, pranešė RIA Novosti, remdamasi televizijos ir radijo kompanijos NRK pateiktais duomenimis.

  Po arešto Bergas neigė kaltinimus šnipinėjimu, tačiau pripažino, kad jis iš tikrųjų buvo Norvegijos žvalgybos kurjeris. Jis tai laikė "draugiška tarnyba", tačiau po kurio laiko priėjo prie išvados, kad buvo slapta išnaudojamas.

  "Aš tai aptariau su savo advokatu. Buvo daug papildomų išlaidų, tai tapo našta mano šeimai. Kai kurie dalykai pasikeitė mano asmeniniame gyvenime. Galbūt dabar aš gyvensiu kitokį gyvenimą. Kalbant apie kompensaciją, taip — netrukus mes pateiksime sąskaitą", — TV kompanija citavo Bergą.

  Bergo advokatas anksčiau yra sakęs apie galimybę reikalauti kompensacijos iš Norvegijos. Buvusio nuteistojo teigimu, numatoma suma yra 820 tūkst. kronų (daugiau nei 80 tūkst. Eurų).

  Bergas buvo sulaikytas 2017 metų gruodžio mėnesį FSB pareigūnų Maskvoje, kai gavo dokumentus su slapta informacija apie Rusijos karinį jūrų laivyną. Anksčiau jis buvo pasienio tarnybos komisaras, kelis dešimtmečius dirbęs Rusijos ir Norvegijos pasienyje.

  Balandžio mėnesį Maskvos miesto teismas nuteisė Bergą 14 metų laisvės atėmimo griežto režimo kolonijoje už šnipinėjimą Norvegijos žvalgybos tarnybai. Nuteistasis pateikė prašymą amnestijai.

  Lapkričio 15 dieną paaiškėjo, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė du įsakymus, kuriais paleidžiami penki žmonės, tarp jų du Rusijos piliečiai, nuteisti už "šnipinėjimą". Kalbama apie Nikolajų Filipčenką ir Sergejų Moisejenką, kurie buvo nuteisti Lietuvoje 2017 metais.

  Tą pačią dieną buvo pranešimų, kad Lietuvoje ir Rusijoje buvo aptarti kalinių mainai tarp Vilniaus ir Maskvos. Rusija lietuviams išsiuntė Eugenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį, taip pat norvegą Frudę Bergą, kuris vėliau galėjo grįžti į tėvynę.

  Tegai:
  Norvegija

  Svarbiausios temos