09:26 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV Valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus išreiškė susirūpinimą dėl Rusijoje priimto įstatymo, reglamentuojančio užsienio žiniasklaidos agentų veiklą

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Rusijos ambasada JAV paragino Vašingtoną nutraukti kišimąsi į šalies vidaus reikalus, be Valstybės departamento pareiškimų pagal naująjį žiniasklaidos agentų veiklos įstatymą. Apie tai teigiama Twitter paskelbtame diplomatinės atstovybės pranešime.

  Anksčiau JAV Valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus išreiškė susirūpinimą dėl Rusijoje priimto įstatymo, reglamentuojančio užsienio žiniasklaidos agentų veiklą. Vašingtonas mano, kad tai galėtų būti panaudota "nepriklausomiems balsams slopinti".

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2019 / GINTS IVUSKANS

  "Nustokite kištis į Rusijos vidaus reikalus", — sakoma pareiškime.

  Ambasada pažymėjo, kad po JAV valdžios institucijų vykdyto Marijos Butinos baudžiamojo persekiojimo "nė vienas Rusijos pilietis negali jaustis saugus JAV" ir naudotis teise į žodžio laisvę.

  Federacijos taryba anksčiau patvirtino įstatymą, leidžiantį užsienio agentus pripažinti asmenimis, gaunančiais finansavimą iš užsienio. Asmenys, kurie bendradarbiauja su užsienio žiniasklaidos agentais ir gauna finansavimą iš užsienio, gali būti pripažinti užsienio agentais.

  Registruotose žiniasklaidos priemonėse, kurių juridinis asmuo Rusijos yra pripažintas užsienio agentu, turi būti nuoroda, kad žiniasklaidos priemones sukūrė užsienio žiniasklaidos agentai. Manoma, kad Teisingumo ministerija sudarys asmenų-užsienio atstovų sąrašą, savo veiksmus derins su Užsienio reikalų ministerija.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusijos rinka yra svarbesnė "Apple" nei Lietuva ir Ukraina
  "Apple" pakomentavo Krymo statusą mobiliojoje programėlėje
  Trampas NATO viršūnių susitikime susitiks su Baltijos šalių ir Lenkijos atstovais
  Tegai:
  įstatymas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos