14:53 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (276)

  Vokietijos leidinys rašo, kad Amerikos Kongresas turi vis mažiau laiko, nes netrukus dujotiekis bus baigtas

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. JAV sankcijos prieš "Nord Stream-2", kurios bus įtrauktos į šalies karinį biudžetą, gali paveikti dujotiekio tiesime dalyvaujančias Europos bendroves, rašo Vokietijos bulvarinis leidinys "Bild", cituodamas šaltinius JAV Senate.

  Anot leidinio, Šveicarijos "Allseas", kuri specializuojasi vamzdžių ir kabelių klojime po vandeniu, ir daugeliui Vokietijos bendrovių, bendradarbiaujančių su "Gazprom", gali būti taikomos ribojamosios priemonės.

  Pažymima, kad dabar JAV neturi galimybės parengti visaverčio įstatymo projekto, nes po kelių mėnesių dujotiekis bus baigtas.

  "Kai niekas nebestato, jau nėra ko bausti", — "Bild" cituoja šaltinį JAV Senate.

  Sankcijas planuojama įvesti prieš katalikų Kalėdas. Bendrovėms, kurias gali paveikti ribojamosios priemonės, nebus leista patekti į JAV rinką.

  Informaciją apie sankcijų rengimą patvirtino Senato Užsienio politikos komiteto vadovas Džimas Rišas (Jim Risch).

  Dujotiekis Nord Stream-2

  Projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie eis išilgai Baltijos jūros dugno per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines ar teritorines zonas. Visos šalys išdavė statybos leidimus.

  JAV ir Ukraina nepritaria "Nord Stream-2" įgyvendinimui. Abi šalys siekia savo interesų: Vašingtonas tikisi tiekti JAV SGD Europos rinkai, o Kijevas nenori prarasti pajamų iš Rusijos degalų tranzito. Kai kurios šalys, tokios kaip Lietuva ir Latvija, projektą laiko politizuotu ir nepatvirtina dujotiekio tiesimo.

  Rusija ne kartą ragino nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Maskva projektą traktuoja tik kaip ekonominį.

  Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, ir Norvegija, kuriai vyriausybė valdo 30 procentų "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų, palaiko "Nord Stream-2".

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (276)
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos