16:35 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Karinę techniką aprašantis leidinys atkreipė dėmesį į kariuomenėje taip ir nenaudotą sovietmečio tanką, kurio savybės pranoko garsiojo T-72 charakteristikas

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Amerikos žurnalas "The National Interest" susidomėjo sovietinio tanko, skirto vykdyti kovos operacijas branduolinio karo metu, projektu.

  Tankas T-80, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Tankas pavadinimu "Objekt 279" buvo sukurtas šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir turėjo keletą neįprastų konstrukcinių savybių.

  Leidinys atkreipė dėmesį į lėkštės formos korpusą, kuris, kūrėjų sumanymu, galėjo apsaugoti tanką ir jo įgulą nuo branduolinio sprogimo smūgio bangos. Be to, kovinė transporto priemonė turėjo keturis vikšrus, kurie turėjo pastiprinti visureigines mašinos savybes.

  Straipsnio autorius nustebino šarvų storis, kuris siekė 319 milimetrų bokšte ir 269 milimetrus pačiame storiausiame korpuso taške.

  Leidinyje pažymėta, kad šie rodikliai žymiai viršija garsiojo sovietinio T-72 tanko, kurio eksploatacija prasidėjo aštuntajame dešimtmetyje, charakteristikas.

  Tačiau kariuomenė niekada nebuvo apginkluota "Objekt 279".

  Ekspertai tai paaiškina tuo, kad sunkieji tankai prarado svarbą šeštojo dešimtmečio viduryje, kai lengvosios transporto priemonės, galinčios greitai manevruoti ir greitai judėti, buvo laikomos efektyvesnėmis kovoje.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida papasakojo, kaip Hitlerio neapykanta padarė Rusiją supervalstybe
  Žiniasklaida įvardijo JAV silpnąją vietą karo su Rusija atveju
  "Mirtinas žaidimas": NI įvertino "B-52" skrydžius netoli Rusijos karinių bazių
  Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "mirtiną" rusų graižtvinį šautuvą
  Tegai:
  branduolinis karas, tankas, TSRS, karinė technika

  Svarbiausios temos