02:10 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis taip pat neatmetė galimybės, kad dujų tranzito tema bus svarstoma "Normandijos ketverto" viršūnių susitikime

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pakomentavo derybų eigą su Rusija dėl dujų tranzito.

  Dujos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  "Nord Stream-2" labai susilpnino mūsų pozicijas derybose. Nors mūsų Europos partneriai teigia, kad tai ne politinis, o ekonominis projektas, leisiu sau nesutikti", — sakė Ukrainos prezidentas interviu Prancūzijos leidiniui "Le Monde".

  Zelenskis taip pat papasakojo apie pokalbį su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Anot jo, Putinas derybų metu priėmė Ukrainos poziciją dėl dujų tranzito.

  Ukrainos prezidentas neatmetė galimybės, kad ši tema bus svarstoma "Normandijos ketverto" viršūnių susitikime Paryžiuje gruodžio 9 dieną.

  Dabartinės Rusijos ir Ukrainos dujų tranzito ir tiekimo sutartys baigs galioti šių metų pabaigoje. Rusijos Federacija, Ukraina ir Europos Komisija rengia konsultacijas dėl dujų tranzito po 2019 metų spalio mėnesio. Vykusių paskutinių trišalių konsultacijų su EK metu Rusija pateikė poziciją dėl tranzito klausimo paketo sprendimo poreikio — kartu su bylinėjimusi ir dujų tiekimu Ukrainai, tačiau šia linkme nebuvo padaryta jokios pažangos.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" pažadėjo neužsukti dujų krano
  "Naftogaz" kaltina Vokietiją Ukrainos "ekonominiu užsisklendimu"
  Ekspertas įvertino Rusijos ir Ukrainos dialogą dėl dujų tranzito
  Tegai:
  dujų tranzitas, Rusija, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos