23:59 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka

  Puškovas pakomentavo Zelenskio žodžius apie JAV pagalbą dėl Krymo

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pažymėjo, kad Ukrainos vadovas veltui tikisi Vakarų pagalbos dėl pusiasalio

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pakomentavo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio žodžius, kad JAV gali padėti derybų dėl Krymo procese, praneša RIA novosti.

  Sevastopolio uostas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Puškovas pažymėjo, kad Ukrainos vadovas veltui tikisi Vakarų pagalbos dėl pusiasalio. Anot senatoriaus, šis klausimas nebus nagrinėjamas pagal Minsko susitarimus, o Zelenskis linkęs pervertinti JAV paramą.

  "Jam [Zelenskiui — Sputnik] taip pat nepadės: Trampas neturi tam nei noro, nei galimybių. Ir nebus derybų tarp Ukrainos, JAV, Rusijos", — savo Twitter paskyroje rašė Puškovas.

  Anksčiau Zelenskis interviu Lenkijos laikraščiui "Gazeta Wyborcza" teigė, kad JAV galėtų padėti Kijevui dėl padėties Kryme.

  Krymas tapo Rusijos dalimi po referendumo 2014 metais. Daugiau nei 96 proc. Ukrainos rinkėjų ir daugiau kaip 95 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už stojimą į Rusiją.

  Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, tačiau "laikinai okupuota teritorija". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad regiono gyventojų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę ir JT įstatus. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas".

  Tegai:
  pagalba, JAV, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos