23:59 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas

  Žiniasklaida papasakojo, kodėl Gorbačiovas nusifilmavo picos reklamoje

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikiečių picerijų tinklas "Pizza Hut", norėdamas išstumti konkurentus iš Rusijos rinkos, iš reklamuotojų užsakė plataus masto kampaniją, kurios veidu buvo pasirinktas buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas suvaidino amerikiečių picerijų tinklo "Pizza Hut" reklamoje dėl pinigų savo fondo darbui, rašo žurnalas "Foreign Policy" su nuoroda į Gorbačiovo biografą Viljamą Taubmaną.

  Michailas Gorbačiovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Savo straipsnyje Masačusetso universiteto Amherste Politologijos katedros docentas Polas Masgreivas papasakojo apie reklaminio vaizdo įrašo sukūrimo istoriją. Anot jo, po Gorbačiovo pralaimėjimo 1996 metų prezidento rinkimuose buvusiam sovietų lyderiui neliko lėšų fondui paremti. Honorarai už paskaitas neleido padengti išlaidų jo egzistavimui, o prezidento pensijos dydis po hiperinfliacijos sumažėjo nuo keturių tūkstančių rublių (1991 metų rainomis) iki maždaug dviejų dolerių per mėnesį (1994).

  1990 metais į rinką įėjęs amerikiečių tinklas iš reklamuotojų užsakė plataus masto kampaniją, norėdamas išstumti konkurentus iš Rusijos rinkos. Jos veidu buvo pasirinktas Gorbačiovas.

  Anot Masgreivo, buvęs TSRS lyderis ilgai dvejojo, tačiau galų gale sutiko filmuotis su savo sąlygomis. Politikas pasiliko teisę patvirtinti galutinį vaizdo įrašo scenarijų ir griežtai atsisakė valgyti picą kadre.

  "Kaip buvęs šalies vadovas, aš tiesiog negaliu to padaryti", — Masgreivas cituoja Gorbačiovo žodžius, pasakytus vienam iš "Pizza Hut" direktorių.

  Reklamoje kartu su Gorbačiovu nusifilmavo jo anūkė Anastasija. Buvusio sovietų prezidento honoraro dydis neatskleidžiamas. Straipsnio autoriaus teigimu, politikas 2019 metų kainomis uždirbo apie milijoną dolerių.

  Dar šia tema

  Gorbačiovas atskleidė, kaip buvo galima išvengti TSRS žlugimo
  Gorbačiovas paragino Rusiją ir JAV "sustoti ir pagalvoti"
  Gorbačiovas kaltina Vakarus sau priskyrus pergalę šaltajame kare
  Tegai:
  TSRS, reklama, pica, Rusija, JAV, Michailas Gorbačiovas

  Svarbiausios temos