01:11 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Gazprom logotipas, archyvinė nuotrauka

  Vengrija pasirengusi pradėti diskusijas su "Gazprom" dėl naujo dujų susitarimo

  © Sputnik / Максим Блинов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau "Gazprom" pranešė, jog bendrovės dujų eksportas į Vengriją per pirmuosius tris metų ketvirčius sudarė 9,3 mlrd. kubinių metrų, 22 proc. viršydamas bendrą 2018 metų tiekimą

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vengrija yra pasirengusi pradėti derybas su "Gazprom" dėl naujo ilgalaikio dujų tiekimo susitarimo, sakė šalies užsienio reikalų ministras Peteris Sijarto po susitikimo su Rusijos bendrovės atstovais, praneša RIA Novosti.

  "Mūsų interesai yra užtikrinti ilgalaikį, nuspėjamą ir patikimą bendradarbiavimą su "Gazprom" dėl ilgalaikio ir patikimo dujų tiekimo Vengrijai. O mes kartu su "Gazprom" vadovybe esame pasirengę pradėti derybas dėl dar vieno ilgalaikio dujų tiekimo susitarimo", — cituoja Sijarto žodžius Vengrijos naujienų agentūra "MTI".

  Kaip rašoma "Gazprom Export" tinklalapyje, šiuo metu tarp bendrovės ir Vengrijos "Panrusgaz" yra dvi sutartys iki 2019 metų pabaigos, o dvi — iki 2021 metų pabaigos. Pagal šias sutartis gamtinės dujos eksportuojamos dviem kryptimis — per Beregovo taškus Ukrainos ir Vengrijos pasienyje ir Baumgarteną prie Slovakijos ir Austrijos sienos.

  Anksčiau "Gazprom" pranešė, kad bendrovės dujų eksportas į Vengriją per pirmuosius tris metų ketvirčius sudarė 9,3 mlrd. kubinių metrų, 22 proc. viršydamas bendrą 2018 metų tiekimą.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" paprašė areštuoti "Gazprom" aktyvus Latvijoje
  Erdoganas įvardijo "Turkijos srauto" paleidimo datą
  Žiniasklaida sužinojo apie JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  dujos, sutartis, Vengrija, Gazprom

  Svarbiausios temos