17:10 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (438)

  Kijevui dujų tranzito nutraukimas — tai politinė katastrofa, galinti sužlugdyti Ukrainos ekonomiką, mano ekspertas Aleksejus Zubecas

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Zelenskiui teks siekti kompromiso, nes Ukraina negalės blokuoti dujų tiekimo Europai, pareiškė ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos Vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas interviu Sputnik radijui metu.

  "Kad tranzitas nebus sustabdytas sausio 1 dieną, nėra jokios abejonės. Ukraina pareiškė, kad net nesant susitarimui tranzitas bus tęsiamas, nes yra dvi priežastys. Europa neatleis už tranzito blokavimą. Antra, Ukraina pasirašė po Europos energijos tiekimo taisyklėmis, pagal kurias net nesant susitarimo vamzdyno savininkas, tranzitinių magistralių savininkas, neturi teisės atsakyti toms įmonėms, kurios tiekia dujas per jo vamzdžius", — teigė ekspertas.

  Kaip dar vieną priežastį Zubecas įvardijo tai, kad be dujų tranzito nukentės rytinė Ukrainos dalis, nes visos dujų saugyklos yra sutelktos vakarinėje šalies dalyje.

  "Ukrainos vyriausybei tranzito nutraukimas yra politinė katastrofa, faktiškai politinė savižudybė, ekonomikos žlugimas ir galutinis kivirčas su "Vakarų sąjungininkais", kurie didžiąja dalimi yra dabartinio Kijevo politinio režimo rėmėjai. Zelenskis nusileis, tai neišvengiama", — teigė ekspertas.

  Zubecas taip pat sukritikavo Zelenskio pareiškimą apie "Nord Stream-2". Jo nuomone, Kijevas savo sprendimais pasiekė tai, kad Vokietija ir kiti Europos pramonės sluoksniai palaikė dujotiekio tiesimą, nes Ukraina tapo nenuspėjama partnere.

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, jog nesutinka su Europos pozicija, kad "Nord Stream-2" yra ekonominis, o ne politinis projektas. Taip pat jis pridūrė, kad dujotiekis susilpnino Kijevo pozicijas derybose dėl tranzito.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (438)

  Dar šia tema

  "Gazprom" ir "Wintershall Dea" vadovai aptarė "Nord Stream-2"
  Žiniasklaida sužinojo apie JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Draugystė — ne draugystė: šaltukas Lietuvos santykiuose su Ukraina
  Tegai:
  Ukraina, Europa, Rusija, dujų tranzitas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos