12:11 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Ukroboronprom" generalinis direktorius Aivaras Abromavičius turi dvigubą pilietybę — Ukrainos ir Lietuvos

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis mano, kad kreipsis į koncerno "Ukroboronprom" generalinį direktorių Aivarą Abromavičių su prašymu atsisakyti vienos iš dviejų jo pilietybių.

  Zelenskis tai pareiškė atsakydamas į klausimą dėl dvigubos Abromavičiaus pilietybės per spaudos konferenciją vizito Lietuvoje metu, apie tai pranešė "UNIAN".

  "Sąžiningai sakau: prieš skirdamas jį, nežinojau, kad jis turi [Lietuvos Respublikos — Sputnik] pilietybę. Iš tiesų nežinojau. Tiesa, jis gali užimti šias pareigas, nes nėra valstybės tarnautojas. Tai nepateisina situacijos. <…> Galiu viešai kreiptis į Abromavičių ir paraginti jį atsisakyti vienos iš pilietybių", — teigė Zelenskis.

  Abromavičius yra Lietuvos verslininkas. 2014 metais jis tapo Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministru, prieš pradėdamas eiti šias pareigas jis gavo Ukrainos pilietybę.

  2019 metų birželį Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis paskyrė Abromavičių "Ukroboronprom" stebėtojų tarybos nariu, liepą jis buvo išrinktas tarybos vadovu, o nuo rugpjūčio taip pat yra valstybinio koncerno generalinis direktorius.

  Anksčiau žiniasklaida rašė, kad valstybės koncerno "Ukroboronprom" generalinis direktorius Aivaras Abromavičius turi dvigubą pilietybę.

  Kaip žinoma, pagal Ukrainos įstatymą "Dėl pilietybės" viena iš būtinų sąlygų norint gauti Ukrainos pilietybę yra "užsienio valstybės pilietybės neturėjimo (asmenims be pilietybės) arba įpareigojimo nutraukti užsienio pilietybę (užsieniečiams) pateikimas".

  Buvo pranešta, kad, priešingai nei numato Ukrainos įstatymai, Abromavičius tebėra Lietuvos Respublikos pilietis. Aivaras Abromavičius Ukrainos pilietybę gavo supaprastinta tvarka 2014 metų gruodžio mėnesį. Tuo pačiu metu Abromavičius teigė, kad pagal Lietuvos įstatymus gavus kitą pilietybę, Lietuvos pilietybė bus automatiškai panaikinta.

  Dar šia tema

  Zelenskis tris kartus suklydo, aptardamas "Ukroboronprom" darbą
  "Ukroboronprom" vadovas Abromavičius pasisakė apie Trampo atsiųstą patarėją
  Tegai:
  dviguba pilietybė, Ukroboronprom, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos