00:56 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Vokietijos gynybos ministerija

  Vokietijoje terorizmo grėsmė palyginta su Rusijos įtaka Balkanuose

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos gynybos ministrė griežtai pasisakė apie Rusiją, nors Maskva anksčiau ne kartą yra pareiškusi, kad Rusija suinteresuota stabilumu Balkanuose

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vokietijos gynybos ministerijos vadovė Annegret Kramp-Karrenbauer Rusijos įtakos augimą Balkanuose pastatė į vieną eilę su terorizmo grėsme.

  "KFOR misija (NATO vadovaujamos tarptautinės pajėgos, atsakingos už saugumą Kosove — Sputnik) tapo didele sėkme, jei pažvelgtume į tai, nuo ko pradėjome prieš 20 metų. Čia užtikrinamas stabilumas, tačiau tai vis tiek nėra savarankiška struktūra, pagrindinis konfliktas tarp Serbijos ir Kosovo neišspręstas, ir šiame regione vis dar jaučiamos naujos grėsmės, tokios kaip teroristų kovotojų sugrįžimas ar didėjanti Rusijos ir Kinijos įtaka", — pareiškė ji televizijos kanalo "ZDF" eteryje.

  Kosovo ir Albanijos struktūros Prištinoje vienašališkai paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos 2008 metų vasario 17 dieną. Jų vis dar nepripažįsta Serbija, Rusija, Kinija, Izraelis, Iranas, Ispanija, Graikija ir kai kurios kitos valstybės.

  Remiantis Serbijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, iš 193 JTO valstybių narių 95 valstybės šiuo metu nepripažįsta Kosovo savarankiškai paskelbtos nepriklausomybės, 93 valstybės pripažįsta, dar penkios yra klasifikuojamos kaip neapsisprendusios ar susilaikančios.

  Maskva anksčiau ne kartą yra pareiškusi, kad Rusijos ir Serbijos santykiai nėra nukreipti prieš trečiąsias šalis, Rusija suinteresuota stabilumu Balkanuose. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Rusijos Federacija niekada su niekuo nedraugauja prieš ką nors ir yra atvira laipsniškam santykių plėtojimui su visais, kurie to siekia. Kita vertus, Rusijos ministras bandymus įtraukti visas Balkanų valstybes į NATO laiko destruktyviais.

  Dar šia tema

  Rusijos URM atsakė į JAV ambasadoriaus Serbijoje pareiškimą apie Jugoslaviją
  Pietų Korėjos URM priskyrė Lietuvą, Latviją ir Estiją Balkanams
  Apklausa: daugiau nei pusė amerikiečių negirdėjo apie Jugoslavijos bombardavimą
  Ekspertas: Serbija turi siekti galimybės naudotis "pietiniais dujų srautais" iš Rusijos
  Tegai:
  terorizmas, Balkanų šalys, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos