17:45 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Ukrainiečių rašytoja Irena Karpaб archyvinė nuotrauka

  Ukrainiečių rašytoja pasipiktino dėl to, kad jos dukrą pavadino ruse

  © Photo : Facebook / Karpa Irena
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rašytoja iš Ukrainos pasiskundė, kad jos aštuonerių metų dukra per vieną iš italų kalbos užsiėmimų buvo sutapatinta grupėje su rusais

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Ukrainiečių rašytoja, šalies diplomatinės atstovybės Prancūzijoje darbuotoja Irena Karpa pažadėjo sukelti "tarptautinį skandalą" dėl to, kad dukters mokyklos mokytoja rusus ir ukrainiečius pavadino viena tauta. Karpa tai paskelbė savo Facebook paskyroje.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Rašytoja pasiskundė, kad jos aštuonerių metų dukra per vieną iš italų kalbos užsiėmimų buvo sutapatinta grupėje su rusais. Be to, mergaitės mokytoja jai pasakė, kad rusai ir ukrainiečiai — "vienas ir tas pats", — piktinosi Karpas.

  Moteris mokytoją išvadino "bukagalve, kuri nesimokė nei istorijos, nei geografijos", ir pažadėjo "pasikalbėti" su mokyklos direktoriumi.

  "Mano prancūzas vyras dar labiau pasipiktino. Eis į mokyklą su manimi. Siūlo mokytojai kasdien atspausdinti puslapį apie karą Donbase, Holodomorą ir panašius dalykus. Trumpai tariant, rytoj sukelsime tarptautinį skandalą", — sakė ji.

  Irena Karpa — ukrainiečių rašytoja, dainininkė, žurnalistė, TV laidų vedėja. Nuo 2015 metų spalio mėnesio ji užima pirmosios kultūros sekretorės Ukrainos ambasadoje Prancūzijoje pareigas.

  Euromaidano metu Karpa buvo aktyvi protestų dalyvė, reguliariai pasisakydavo scenoje, taip pat suorganizuodavo savo drabužių išpardavimus, kad surinktų lėšų protestuotojams paremti.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Europa neatleis Zelenskiui Rusijos dujų tranzito užblokavimo
  Lavrovas palygino Rusijos žiniasklaidos diskriminaciją Vakaruose su Skripalių byla
  Ekspertas: Lietuvos ir Lenkijos santykiai grindžiami vien rusofobija
  Tegai:
  rusofobija, Ukraina

  Svarbiausios temos