17:10 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Prancūzijos valdžia buvo apkaltinta tuo, kad vykdo diskriminacinę politiką Amerikos skaitmeninių kompanijų atžvilgiu

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. JAV valdžia yra pasirengusi padidinti muitus iki 100% prekių įvežimui į šalį iš Prancūzijos, apie tai teigiama interneto svetainėje paskelbtoje JAV prekybos atstovybės (USTR) biuro ataskaitoje.

  Šias priemones lemia tai, kad Paryžius, Vašingtono teigimu, vykdo diskriminacinę politiką prieš skaitmenines Amerikos kompanijas.

  Liepos viduryje Prancūzijos Parlamentas priėmė 3% mokesčio įstatymą iš pagrindinių IT bendrovių, įskaitant "Amazon", "Apple", "Facebook" ir "Google", pajamų. Kaip teigia USTR, atliktas tyrimas parodė, kad skaitmeninių paslaugų mokestis taikomas būtent Amerikos įmonėms, kurios dominuoja rinkoje.

  Vašingtonas sukritikavo įstatymą. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad kaip atsakomąją priemonę gali įvesti muitus prancūziškoms prekėms, kurių vertė siekia 2,4 milijardo JAV dolerių, tarp jų prancūziškam vynui ir sūriui. Muitų dydis gali siekti 100%.

  Kita vertus, rugpjūtį Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad tarp Paryžiaus ir Vašingtono buvo pasiektas susitarimas, kad kai tik skaitmeninis mokestis bus įvestas tarptautiniu lygiu, Prancūzija panaikins savo mokestį didžiausioms skaitmeninių paslaugų įmonėms (GAFA).

  USTR pradėjo panašius tyrimus Austrijos, Italijos ir Turkijos atžvilgiu.

  Rudenį PPO leido JAV padidinti importo tarifus prekėms ir paslaugoms iš ES šalių, kurios pažeidė taisykles korporacijos "Airbus" subsidijavimo metu. Nauji 10% ir 25% muitai, taikomi daugeliui prekių iš Europos Sąjungos, įsigaliojo spalį. Tarifai buvo taikomi orlaiviams, taip pat žemės ūkio ir pramonės gaminiams.

  Dar šia tema

  Ekspertas: gera valia ES ir JAV ekonominiuose santykiuose baigėsi
  Kinija svarsto galimybę panaikinti paukštienos importo iš JAV draudimą
  Pavysime ir dar pridėsime: JAV muitais padėkojo Lietuvai už ištikimybę
  Ekspertas: Lietuva turėtų pasimokyti iš Vašingtono muitų
  Tegai:
  prekyba, muitai, Prancūzija, JAV

  Svarbiausios temos