07:00 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad kiekvienas žmogus turi teisę nuspręsti, kur gyventi, todėl "tie, kurie yra už Rusiją", gali palikti Donbasą

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio pareiškimą, kuriame siūloma Rusijos šalininkams palikti šalį.

  Anksčiau Zelenskis interviu "Spiegel" pasakė, kad kovos už "pametusius kelią" nepripažintų Donecko ir Luhansko Liaudies respublikų gyventojus. Jis pridūrė, kad kiekvienas žmogus turi teisę nuspręsti, kur gyventi, todėl "tie, kurie yra už Rusiją", gali palikti Donbasą.

  "Tai ne žmonės pasiklydo, o valstybė pasiklydo, o po to ir žmones prarado! Ir iš Kijevo išsiųsti tankai žmonių "ieškoti" — jų neras. Užtikrinkite gyventojams jų teises, ir jie patys atsiras", — savo Facebook puslapyje parašė Zacharova.

  Ji pažymėjo, kad Donbaso gyventojai "ne savo noru" nedalyvavo 2019 metų Ukrainos prezidento rinkimuose, "kad jo klausytųsi, kur jiems eiti". Kita vertus, diplomatė mano, kad Kijevas sąmoningai neorganizavo rinkimų Rytų Ukrainoje.

  Zacharova paragino Ukrainos valdžią ieškoti visų bėdų šaltinių savo gretose.

  "Prisimenate, kaip 2014 metais po valstybės perversmo į svarbiausius postus vyriausybėje buvo paskirti užsieniečiai? Ministrai iš JAV, Gruzijos ir Lietuvos gavo Ukrainos pilietybę likus kelioms valandoms iki paskyrimo... Tai buvo globalinė strategija. Visokių rūšių merai, gubernatoriai, politikai turėjo leidimus gyventi [Ukrainoje], kartu turėdami kitų šalių pilietybę, priimdami sprendimus jų naudai ir joms padiktuojant", — pareiškė diplomatė.

  Anot jos, nenuostabu, kad panašioje situacijoje Donbaso gyventojai, atskirti nuo likusios Ukrainos dalies finansinės ir socialinės sistemos, neturintys jokių teisių, nori gauti kitos valstybės pilietybę.

  "O kaipgi, remiantis šia logika, egzistuoja Europa? Žmonės turi po kelis skirtingų šalių pasus, gyvena ten, kur nori, ir net neatsako į klausimą "kieno yra Folklando salos" (šios salos yra teritorinio ginčo tarp Didžiosios Britanijos ir Argentinos objektas — Sputnik)", — padarė išvadą Zacharova.

  Gruodžio 9 dieną Prancūzijoje vyks "Normandijos ketverto" susitikimas. Jame dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Emanuelis Makronas ir Angela Merkel. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

  Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas per kontaktinės grupės susitikimus Minske. Nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto numalšinimo veiksmus. Tačiau net ir po konflikto šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.

  Dar šia tema

  Trys darbo grupės Donbaso klausimu pradėjo derybas Minske
  Žinovo patarimas: Nausėda paaiškino Zelenskiui, kaip elgtis derybose su Rusija
  Lavrovas: Rusija padarys viską, kad įveiktų Ukrainos krizę
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Donbasas, Vladimiras Zelenskis, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos