09:32 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Honkonge, prie JAV generalinio konsulato, sudeginta kartoninė Trampo "galva"

  © AFP 2019 / Bryan Woolston
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Protesto dalyviai, bandydami išreikšti savo nepasitenkinimą ir pyktį dėl JAV prezidento sprendimo pasirašyti įstatymo projektą, mosavo Kinijos vėliavomis ir trypė Amerikos vėliavą

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Kelios dešimtys Pekiną palaikančių demonstrantų antradienį susirinko prie JAV generalinio konsulato Honkonge, protestuodami prieš Įstatymo dėl žmogaus teisių ir demokratijos Honkonge priėmimą. Jie sutrypė Amerikos vėliavą, sudegino didelę kartoninę JAV prezidento Donaldo Trampo "galvą" ir pareikalavo jo atsistatydinimo, pranešė transliavimo tarnyba "RTHK".

  Trampas pamiršo žmoną prieš lipdamas į sraigtasparnį
  YouTube / FOX 10 Phoenix / FORGETTING MELANIA? Did President Trump Forget About Melania Trump?

  Demonstrantai ryte susirinko viešajame Chater Garden parke, kur giedojo Kinijos valstybės himną, vėliau priėjo prie Amerikos generalinio konsulato pastato. Bandydami išreikšti savo nepasitenkinimą ir pyktį dėl JAV prezidento sprendimo pasirašyti įstatymo projektą, demonstrantai, mosuodami Kinijos vėliavomis, trypė Amerikos vėliavą, skandavo šūkius, kaltindami Vašingtoną kišimusi į Kinijos vidaus reikalus.

  Kaip pranešė "RTHK", viena iš protestuotojų trankė telefonu į plakatą, kuriame buvo pavaizduotas Amerikos prezidento veidas, kitas demonstrantas atnešė kartoninį plakatą, kuriame pavaizduota JAV prezidento galva, priklijuota prie velnio kūno piešinio. Protesto pabaigoje dalyviai padegė didžiulę kartoninę Amerikos prezidento "galvą".

  Pas protestuotojus išėjo diplomatinės atstovybės atstovas, kuriam buvo įteikta peticija, kurioje reikalaujama, kad Trampas atsistatydintų.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė du įstatymus, susijusius su Honkongu — "Dėl žmogaus teisių ir demokratijos apsaugos Honkonge", taip pat dėl draudimo tiekti tam tikrą policijos įrangą specialiajam administraciniam regionui. Šie dokumentai keičia 1992 metų įstatymą dėl JAV politikos Honkongo atžvilgiu ir apima kasmetinę prekybos santykių su Honkongu peržiūrą, atsižvelgiant į jo autonomijos laipsnį, taip pat sankcijas tiems, kuriuos Vašingtonas laiko atsakingais už žmogaus teisių pažeidimus administraciniame regione.

  Dar šia tema

  Trampas NATO viršūnių susitikime susitiks su Baltijos šalių ir Lenkijos atstovais
  Trampas pareiškė užuojautą Džonsonui dėl išpuolio Londone
  Žiniasklaida: Trampas susierzino dėl Makrono žodžių apie NATO "smegenų mirtį"
  Tegai:
  protestas, Honkongas, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos