17:35 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Aljanso generalinio sekretoriaus pareiškimas yra gana netikėtas, nes jis iš esmės prieštarauja tam, kas vyksta iš tiesų, mano ekspertas

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. NATO nelaiko Rusijos prieše ir apskritai neturi jokio priešų sąrašo, pareiškė aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu Lenkijos leidiniui "Rzeczpospolita".

  "Visų pirma, NATO neturi jokio priešų sąrašo. Nes mes nematome jokios artimos grėsmės nė vienam mūsų sąjungininkui", — pasakė Stoltenbergas.

  Anot jo, aljansas turi saugotis pavojingos klaidos sudaryti tokį sąrašą.

  "Priešingai, mes matome vis neaiškesnę ir nenuspėjamesnę saugumo aplinką. Todėl keičiame savo reagavimo potencialą, pavyzdžiui, į kibernetines ar kosmines grėsmes", — pridūrė jis.

  Tuo pat metu NATO generalinis sekretorius pabrėžė, kad aljansas nelaiko Rusijos savo prieše.

  "Mes taip neapibrėžiame Rusijos", — pareiškė jis, atsakydamas į su tuo susijusį klausimą.

  Sputnik radijo eteryje fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas pakomentavo Stoltenbergo teiginį, pažymėdamas, kad jis iš esmės prieštarauja tam, kas vyksta iš tiesų.

  "Tai gana netikėtas pareiškimas, nes prieš tai NATO atstovai Rusiją vertino kaip priešininkę, kaip pavojų, kaip šalį, kurią reikia politiniame plane "pastatyti į vietą". Be to, ta isterija, kuri vyksta aplink vadinamąją Rusijos įtaką rinkimams, kišimąsi kibernetinėje erdvėje — Rusijos, kaip priešo, įvaizdis NATO šalyse yra visiškai suformuotas... Ir nors niekas nepaskelbia karo padėties, daugybė NATO bloko veiksmų gali būti laikomi nedraugiškais. Be to, palaipsniui griūva kolektyvinio saugumo sistema, nemažai pagrindinių sutarčių nutraukia būtent JAV ir netiesiogiai NATO. Todėl, deja, tikroji NATO valstybių narių politika yra tiesiogiai priešinga tam, ką pasakė Jensas Stoltenbergas", — pažymėjo Anpilogovas.

  Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos, periodiškai pasisako apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada neužpuls nė vienos iš NATO šalių.

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai supranta, kad Maskva neketina nieko pulti, bet naudojasi pretekstu, kad dislokuotų daugiau technikos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Estijoje vyksta plataus masto NATO kibernetinės pratybos
  Erdoganas: Turkijos santykiai su Rusija nėra alternatyva santykiams su NATO
  "Gynėjų" išsilaipinimas: amerikiečiai užgrobs Lietuvos aerodromą
  Tegai:
  Rusija, NATO, Jensas Stoltenbergas

  Svarbiausios temos