04:38 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  JAV prezidentas, kalbėdamas Londone NATO viršūnių susitikimo išvakarėse, pažadėjo nesikišti į visuotinius rinkimus Britanijoje, bet pažymėjo, kad paremia šalies premjerą Borisą Džonsoną

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pažadėjo nekomplikuoti situacijos su rinkimais Didžiojoje Britanijoje, tačiau pareiškė, kad yra "Brexit" gerbėjas ir ministro pirmininko Boriso Džonsono rėmėjas, praneša RIA Novosti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Britanijos opozicija kaltina Trampą bandymu paveikti politinį procesą Didžiojoje Britanijoje, kur gruodžio 12 dieną vyks visuotiniai rinkimai.

  "Aš nenoriu apsunkinti situacijos. Aš laimėjau daugybę rinkimų dėl daugybės žmonių. Aš nesikišiu į šiuos rinkimus. Aš esu "Brexit" gerbėjas, aš tai raginau. Buvau čia, manęs paklausė, ar jis įvyks, aš pasakiau "taip", jie nusišypsojo, tai buvo tik mano nuomonė. Aš liksiu nuošalyje, tačiau Borisas yra labai pajėgus, ir manau, kad jis viską darys gerai", — pasakė Trampas, kalbėdamas Londone NATO viršūnių susitikimo išvakarėse.

  2016 metais Jungtinė Karalystė surengė referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Procesas, kuris buvo vadinamas "Brexit", iki šiol nebaigtas, nes buvo sunku susitarti dėl išstojimo sąlygų tarp Londono ir Briuselio bei opozicijos JK konservatorių vyriausybės politikai.

  Europos vyriausybė: mūsų laukia problemos. Kuo čia dėta Rusija? >>

  Paskutinė kompromisinė pasitraukimo sąlygų versija buvo pasiekta spalį, jau nuo lapkričio 1 dienos JK galėjo palikti Sąjungą, tačiau JK, kuri vėl neratifikavo "Brexit" susitarimo, prašymu išėjimas buvo atidėtas iki 2020 metų sausio 31 dienos.

  Jei nebus patvirtintas joks susitarimas, įvyks "kietasis Brexit", kuris žada labai nemalonias ekonomines pasekmes abiem šalims, nes nuo to momento, kai šalis atsiskirs nuo Sąjungos, ES įstatymų normos jai nebebus taikomos.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Džonsonas palygino Rusijos įtaką "Brexit" su Bermudų trikampiu
  Užteks daužyti indus ir džiuginti Putiną: Merkel pykstasi su Makronu
  Sarkozy pareiškė apie Vakarų nuosmukį
  Ekspertas: Rusija mato Britanijos pasitraukimo iš ES privalumus ir trūkumus
  Tegai:
  Didžioji Britanija, JAV, NATO, Borisas Džonsonas, Donaldas Trampas, Brexit

  Svarbiausios temos