05:34 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV prezidentas Donaldas Trampas ne kartą pareiškė, kad už Demokratų partijos serverio įsilaužimo slepiasi Ukraina, o ne Rusija

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Sklindant Ukrainos galimo kišimosi į 2016 metų JAV rinkimus teorijai, Kijevas bus priverstas būti atsargesnis santykiuose su Vašingtonu ir mažiau pasitikėti savo partneriu, teigia RIA Novosti apklausti ekspertai.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas ne kartą išreiškė mintį, kad už įsilaužimo į Demokratų partijos serverį slepiasi Ukraina, o ne Rusija, kaip teigia JAV žvalgybos bendruomenė. Šis klausimas taip pat aktyviai svarstomas apkaltos metu.

  Pasak Vašingtono strateginių ir tarptautinių studijų centro Rusijos ir Eurazijos programų direktoriaus pavaduotojo Džefrio Mankofo, tokios teorijos populiarinimas respublikonams "tikrai privers Ukrainą abejoti JAV paramos patikimumu". "Nors, kaip paaiškino Zelenskis [Ukrainos prezidentas — Sputnik], naujausiame interviu Amerikos, Vokietijos ir Lenkijos spaudai, JAV ir toliau liks Ukrainos partnere, kad ir kas nutiktų", — pridūrė ekspertas.

  Kaip pažymėjo ekspertas, Ukraina nori būti kuo toliau nuo apkaltos. "Tai reiškia, kad nors Kijevas gali kritikuoti sprendimą atidėti JAV paramą, mažai tikėtina, kad bus kalbama apie kaltinimus, nukreiptus prieš Trampą. Zelenskis nenori, kad Ukrainos paramos klausimas būtų partinis", — teigė agentūros šaltinis.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Tarptautinės krizių grupės ekspertė Olga Oliker taip pat mano, kad "Ukrainos skandalas Jungtinėse Valstijose tikriausiai sustiprino jau egzistuojantį jausmą, kad Zelenskio komanda mažiau pasitiki Vašingtonu nei jų pirmtakai". "Tai nereiškia, kad jie nebendradarbiauja su JAV. Tai reiškia, kad jie yra šiek tiek atsargesni. Jei Zelenskio telefoninis pokalbis su Trampu rodo, kad Ukrainos lyderis iš pradžių buvo linkęs stengtis padaryti viską, kas įmanoma, kad įtiktų Trampui, tada aš įtariu, jog jis bus mažiau linkęs į tai ateityje", — RIA Novosti pasakojo Oliker.

  Anksčiau Kongreso Atstovų rūmai, kontroliuojami Demokratų partijos, paskelbė, kad pradeda apkaltos procedūrą Trampo atžvilgiu po skandalo, susijusio su šių metų liepą įvykusiu JAV ir Ukrainos prezidento pokalbiu. Trampas buvo apkaltintas kolegai darytu spaudimu pradėti tyrimą konkurento į JAV prezidento postą — buvusio ministro pirmininko pavaduotojo Džo Baideno — šeimos atžvilgiu. Trampas sako, kad jis reikalavo, kad Ukrainos valdžia kovotų tik su korupcija.

  Tegai:
  Rusija, rinkimai, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos