03:52 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak eksperto, Vašingtonas rėmėsi technologijų plėtra, nes suprato, kad "negali pranokti savo priešininkų"

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Pentagono vado pavaduotojas Maiklas Grifinas papasakojo, kas padėjo JAV "nugalėti Tarybų Sąjungą" šaltajame kare, praneša RIA Novosti.

  Anot jo, Vašingtonas rėmėsi technologijų plėtra, nes suprato, kad "negali pranokti savo priešininkų". Tuo pasinaudodamos JAV sugebėjo įgyvendinti tokius principus kaip "asmens laisvė, teisė į privačią nuosavybę, laisva prekyba ir atviros rinkos, vyriausybės skaidrumas ir atskaitomybė, teisinis valstybės ir tautų suverenitetas". Grifinas jas vadino privilegijomis, už kurias kiekviena karta moka "pinigų ir kraujo" kaina — materialinėmis vertybėmis ir žmonių gyvybėmis.

  "Kur įmanoma, JAV mokėjo pinigais, o ne krauju. Šaltojo karo metais mūsų politika buvo grindžiama šiuo principu", — sakoma straipsnyje.

  Kaip pažymėjo Grifinas, šios koncepcijos laikėsi aštuonios Baltųjų rūmų administracijos.

  "Prezidentas Ronaldas Reiganas laimėjo šaltąjį karą, kai ėmė lošti "va bank" politikoje, kuria vadovavosi septyni ankstesni Amerikos prezidentai. Michailas Gorbačiovas pralaimėjo, nes Tarybų Sąjunga negalėjo jos pasivyti", — teigė Grifinas.

  Jis pridūrė, kad JAV pasitelkė investicijas į "technologinį pranašumą", kad apsirūpintų branduoline triada — strategine aviacija, tarpžemyninėmis balistinėmis raketomis, branduolinėmis povandeninių laivų paleidžiamomis raketomis.

  Tačiau šiandien šie ginklai negali suteikti Vašingtonui pranašumo varžybose tarp didžiųjų valstybių, nes Rusija ir Kinija žengia į priekį karinio vystymosi srityje.

  "Laimėti — tai nuostabu, išskyrus tai, kad pralaimėję atsistato, permąsto, persikvalifikuoja ir vėl bando laimėti, o nugalėtojas mano, kad lenktynės yra laimėtos kartą ir visiems laikams. Štai kodėl Jungtinės Valstijos dabar yra atsilikusios varžybose nuo kai kurių šiandienos didžiųjų valstybių aspektų", — teigė Grifinas.

  Dar šia tema

  Rusija smerkia JAV bandymus nuteikti ES prieš šią šalį
  "Gynėjų" išsilaipinimas: amerikiečiai užgrobs Lietuvos aerodromą
  Tegai:
  technologijos, Kinija, Rusija, TSRS, JAV

  Svarbiausios temos